Буде зимно

Небувале потепління, що останніми днями дивувало, тішило та трохи бентежило, добiгає кiнця. Але дуже повільно. «Найближчими днями очікується поступове зниження температури по всій території України», — розповiла «УМ» Людмила Савченко, начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укр­гідрометцентру». Температура коливатиметься в межах 6—12 градусів тепла вдень, а вночі сягатиме 2—7, також вище нуля. Упродовж тижня треба не забувати парасолю, бо синоптики обіцяють короткочасні помірні дощі, особливо на півночі, заході та в центрі країни.

Риба як розвага, а не їжа

Озеро «Берізка» в київському Гідропарку ще недавно могло називатися звичайною калюжею. Через недбалість муніципальних служб його так замулило, що рівень води на середині був лише по пояс. Звісно, ні про яку риболовлю не могло бути й мови. А минулої зими під кригою загинула й остання риба. Втім уже цієї весни ситуація на озері може суттєво змінитися: його очи­стили, поглибили до 12 метрів. А вчора сюди випустили пробні 2 тонни коропу для спортивної риболовлі.

Туалетним папером — по Раді

Туалетним папером — по Раді

Розгляд нового Податкового кодексу у Верховній Раді супроводжувався багатотисячним мітингом під її стінами. За даними організаторів, до парламенту з усієї України з’їхалося понад 30 тисяч людей (спостерігачі нарахували до 20 тисяч). Багатьом, за словами учасникiв, адмiнресурс уже звично заважав доїжджати до столицi з регiонiв. Порядок, за інформацією МВС, забезпечувало близько 1500 міліціонерів.

Непрості «спрощенці»

Під час розгляду депутатами в другому читанні проекту Податкового кодексу під вікнами знову галасуватиме натовп підприємців. Причому цього разу шуму буде ще більше. «Ми очікуємо більше 50 тисяч учасників мітингу», — розказав «УМ» Микола Лепьошкін, член координаційної ради громадської організації Малого та середнього бізнесу. Останні 12 днів Микола провів під стінами парламенту в наметовому містечку, що розгорнулося після першого «Дня гніву» підприємців 4 листопада. За його словами, у цей час в містечку все було спокійно і жодних сутичок з міліцією не виникало.

Зоопарк чи концтабір?

«Усе стало ще гірше» — такого висновку дійшли інспектори Європейської асоціації зоопарків та акваріумів, відвідавши столичний звіринець. Після перевірки 2007 року Київський зоопарк було виключено з асоціації через жорстоке поводження з тваринами та погані умови життя. Тепер дирекції звіринця заявили, що тамтешні вольєри зов­сім не придатні для життя звірів. Отже, зоопарк не має права не лише купувати нові види тварин, а й утримувати вже наявні. «Особливо інспекторів вразили у звіринці умови життя приматів», — розповiла «УМ» прес–секретар Київського зоопарку. За її словами, перевірка була досить поверховою, однак після неї захисники тварин у розпачі заявили, що такий зоопарк треба закривати.

А третя полиця — за півціни?

Невдовзі за відсутність потреби видиратися на своє спальне місце під час подорожі залізницею треба буде заплатити додаткові кілька гривень. Про це повідомив під час прес–конференції у Кременчуці заступник генерального директора «Укрзалізниці» Леонід Лобойко: «Ми хочемо, щоб усе було справедливо, і думаємо, як зробити ціну на нижню полицю трохи вищою, а на горішню — нижчою. Ціна проїзду у вагоні з кондиціонером і без нього зараз також однакова. Це називається впорядкування тарифікації, над чим ми працюємо».

Дешевше не хворіти

Із 1 грудня кожен киянин або гість міста зможе долучитися до лікарняної каси соціального страхування. Рішення про запровадження таких організацій у жовтні схвалила Київрада. Тепер спеціальна комісія експертів затвердила перший пакет програми їх запровадження, тож стало відомо, чим «заманюватимуть» пацієнтів до цих страхових установ.

Податковий табір

Податковий табір

Після проведення багатотисячної демонстрації проти ухвалення нового Податкового кодексу в четвер біля стін Верховної Ради підприємці вирішили кинути там якір. Увечері четверга біля Верховної Ради з’явилося 6 невеликих наметів та один «штабний». За словами чергових табору, постійно там буде мешкати близько 15 людей, які приберуть тимчасові домівки лише після виконання їхнiх вимог. Також люди свідчать, що вночі міліція не давала їм поставити додаткові намети, втім, наразі табору ніщо не загрожує.

Підземні півсотні

Підземні півсотні

У ці дні столичний метрополітен відзначає неабияке свято — 50 років. Офіційні заходи, «паркетні» зустрічі з найвищими посадовцями держави, нагороди, дипломи, теплі слова й чергові гвоздики для ветеранів метрополітену — усього цього буде вдосталь. Крім того, метрополітенівці підготували святкові сюрпризи для киян.

Не виганяйте людей на вулицю!

Не виганяйте людей на вулицю!

Можливість ухвалення нового Податкового кодексу привела під стіни Верховної Ради багато людей iз різних областей України. Вчора кодекс мали ухвалити в другому читанні, однак через велику кількість поправок перенесли прийняття на 16 листопада. Утім підприємці все одно вирішили оголосити «День гніву».