Львiв пам’ятає все

Сьогоднi Львiвська мiськрада оголосила мiжнародний конкурс на кращу концепцiю втiлення iдеї меморiального комплексу пам’ятi жертв окупацiйних режимiв. Комплекс розташують у Львовi бiля колишньої в’язницi на вулиці Степана Бандери. Сам конкурс триватиме два мiсяцi. «Наприкінці року ми розкажемо про концепцiю меморiалу, а вже з початку наступного року — розпочнемо проектування. Також мiська рада має намiр звернутися до iноземних архiтектурних бюро з пропозицiєю взяти участь у конкурсi», — повiдомив «УМ» заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косiв.

Гроші, які не рятують

Гроші, які не рятують

У Тернопільській області повністю завершили обстеження будинків, пошкоджених чи зруйнованих повінню. Як повідомили «УМ» у штабі ліквідації наслідків стихії, відшкодування вже виплачено 482 особам на загальну суму 1 млн. 78 тисяч гривень. Завершуються виплати всім, хто мав отримати по п’ять тисяч гривень. Що ж до інших категорій, то наразі ще уточнюють списки, оскільки з часом деякі будинки постраждали більше, ніж це виглядало відразу після повені.

Дощ, який убиває

Дощ, який убиває

Дощі тривали з 23 липня й аж до вчорашнього дня, внаслідок чого збитків, як матеріальних, так і людських, зазнали п’ять західно–українських областей. Опади підтопили тисячі людських городів і помешкань, десятки мостів і автошляхів опинилися перед загрозою повної руйнації. На підмогу бійцям Міністерства з питань надзвичайних ситуацій підключилися військові та правоохоронці. Завдяки цьому вдалося врятувати і щойно народжених українських громадян — на Прикарпатті бійці спецпідрозділу «Беркут» вчасно забрали з епіцентру негоди новоявлену матір. Утім для 24 українців, з яких шестеро — діти, стихія на вихідних стала останньою картиною в їхньому житті.

Дощ, що греблі рве

Дуже важка ситуація на заході України — зливи i сильнi дощi вже наробили багато лиха: затоплено людськi оселi, городи, рiчки повиходили з берегiв. Затоплено мости, багато районiв залишилися без свiтла. Зупинено автомобiльний рух, дороги розмитi, у Рівному автомобілі затопило по самісінькі дахи. Дощ не вщухає. Рятувальники не встигають еваку­йовувати людей i худобу. Якщо дощ йтиме далі — у багатьох областях Захiдної України доведеться оголошувати надзвичайний стан.

Коли заплакав Львiв

Коли заплакав Львiв

П’ять рокiв тому, як i сьогоднi, цвiли квiти i смiялися дiти. Був гарний лiтнiй ранок — 27 липня. Тодi ще нiхто не знав, що через кiлька годин трапиться трагедiя. Страшна трагедiя. Вiд якої посивiє не один батько. I зупиниться серце не в однiєї матерi. Того дня навiть сонце заплаче над мiстом Лева. Україна i свiт назвуть цю трагедiю «Скнилiвська».

Львiв «обскакав» Валенсiю!

Британське видання «Таймс» опублiкувало рейтинг десяти європейських мiст, де найкраще можна провести вихiднi. Львiв у рейтингу на третiй сходинцi. Згори! Перше мiсце посiло бельгiйське мiсто Гент, друге — французьке Ля–Рошель. Iспанська Валенсiя i нiмецький Кельн ще далі. «Маленькi затишнi кав’ярнi Львова можуть змагатися навiть iз вiденськими. А вулицi та архiтектура нагадують Прагу», — так пише вiдома всьому свiту британська газета про західну українську столицю. Загалом до цього «туристично–iсторичного» списку увiйшли Кельн, Валенсiя, Ставангер, Болонiя та багато iнших улюблених туристами мiст Європи. А ми кажемо: «не маємо чим гордитися». Ще й як маємо!

Отруєні й забуті

Отруєні й забуті

Селяни із сусiднiх сiл ще й досi обминають Ожидiв як село прокажених. I дiтей сюди на танці досі не пускають. Ожидiвцям дiватися нiкуди. Як i до «другого Чорнобиля» — вибуху шести цистерн із «жовтим фосфором», люди садять картоплю, зривають на продаж вишнi та чекають компенсацiї за втрачене здоров’я. Однак обiцянки Кабмiну про надання грошей потерпiлим вiд катастрофи залишаються порожнiм звуком.