Тріщина в Кабміні

Учорашня перша частина засідання Кабінету Міністрів була показово урочистою — вшанували наших переможців і призерів Олімпійських ігор у Пекіні. Прем’єр–міністр Юлія Володимирівна щиро всіх привітала, роздала нагороди від Кабміну. При цьому попередила спортсменів, аби вони звернули увагу на конверти (там були обіцяні гроші від уряду): «Не викиньте їх (конверти. — Ред.), там не листівки». Більшість олімпійців відразу заглянули до подарунку. Що там було, достеменно не відомо, але обличчя в них стали веселішими — можливо, чек на суму, яку зарезервував уряд за олімпійські нагороди?

Усім по заслугах

Відкриваючи вчора засідання уряду, Прем’єр–міністр сказала, що на даний момент головною проблемою залишаються відновні роботи в постраждалих від повені регіонах. «Інфраструктура відновлюється, ми контролюємо цей процес, але є багато невирішених питань. Зокрема таких, як відбудова навчальних закладів», — констатувала Юлія Володимирівна. Вона зазначила, що тут із 1 вересня всі ВНЗ, школи і дитячі садочки розпочнуть роботу, а для уряду процес відновних робіт закладів освіти стане другим пріоритетом після відновлення житлових будинків для постраждалих від повені. Капітальний ремонт шкіл продовжать і після 1 вересня. Тимошенко також пообіцяла, що кошти на це в держави є, їх усі отримають повною мірою.

Труби, що згнили, шукають захисту в суді

Труби, що згнили, шукають захисту в суді

Переважна більшість вітчизняних газорозподільних мереж була побудована в 60—70–х роках. І тому рівень їх зношеності реально дуже високий. Десять відсотків із них переступили межу цілковитого зношення. Вони практично непридатні до експлуатації. А загальний рівень зношеності газорозподільних мереж, за експертними оцінками, становить близько 55—60 %. Тобто ця ситуація є близькою до техногенної катастрофи. Тому профспілки облгазів збираються на цьому тижні провести акцію біля стін Кабміну. Понад 10 тисяч працівників газової галузі проситимуть уряд звернути увагу на їхні проблеми.

Солдат допоможе потопаючому

Учорашнє засідання Кабінету Міністрів, як і надзвичайне попереднє, пройшло під знаком екологічного лиха — наслідків повені у шести областях. Відкриваючи засідання уряду, Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко повідомила, що рівень води знижується, кризовий період уже пройдено. Проте на даний момент 108 населених пунктів у зоні лиха залишаються відрізаними від цивілізації, дістатися до них можна лише гелікоптерами. МНС та Міністерство оборони вже налагодили з ними зв’язок, туди повною мірою постачаються життєво необхідні продукти та ліки.

Чому в секретаріаті Президента вирощують дорогих курей?

Відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко з притаманною їй упевненістю і чарівною посмішкою сказала: «Я хочу вам усім повідомити дуже добру новину — в червні цього року порівняно з аналогічним місяцем минулого року інфляційний показник в 2,5 раза нижчий, отже, ми працюємо ліпше, ніж наші попередники».

Наша виноградна лоза «заплаче» іноземними сльозами

На переконання експертів, усі українські сільгоспвиробники залишилися сам на сам, без усіляких перехідних періодів і державних дотацій проти потужних фінансових механізмів розвитку фермерства давніх членів СОТ, які мають багато внутрішніх пільг і дуже зацікавлені в нашому споживчому ринку, зокрема виноградному і виноробному.

Прикерченські пристрасті

Навколо фірми «Венко» продовжують розпалюватися пристрасті. Президент і уряд мають відмінні погляди на її допуск до розробки національних надр. Нагадаємо, ця компанія готова брати на себе фінансові ризики з розвідки вуглеводнів на морському шельфі України. У 2006 році «Венко» виграла відкритий конкурс з освоєння морських родовищ неподалік Керчі й у жовтні 2007–го уклала з урядом Януковича угоду про розподіл продукції, яку видобуватимуть на шельфах. Згодом частину повноважень «Венко» передала своїй «доньці» «Венко Прикерченська Лтд.».

Вимите мито для автопрому

Цим документом передбачено «обнуління» багатьох позицій імпортного мита, а також зниження його середньозваженої ставки з 7,02 до 5,6 відсотка.
Головною мотивацією прийняття такого рішення є приведення зовнішньоторговельних тарифів у відповідність до зобов’язань, які взяла на себе наша держава перед членами СОТ (до якої нас офіційно прийняли майже місяць тому).