Шауляй, козакiв знай!

У Федерації самбо України залишилися задоволеними виступом збірної на чемпіонаті Європи у литовському місті Шауляй, когось навіть уже «охрестили» заслуженим майстром спорту, але декого і пожурили. Змагаючись із самбістами 27 країн, наші спортсмени вибороли друге загальнокомандне місце, і це тодi, коли кращі кадри не брали участi — готуються до Олімпіади в іншому виді боротьби — дзюдо.

«Азовмаш» — чемпіон!

Найкориснішим гравцем киян у першому періоді став росіянин Чикалкін, якому як могли допомагали снайпери Лебедєв і Колсон. Натомість гра центрового Окунського справляла гнітюче враження: Олександр повністю програвав підбір і не влучав з лінії штрафних. Непогано граючи у захисті, столичні баскетболісти примудрилися-таки втратити перевагу і закінчити чверть з рахунком — 23:28. За бойовим настроєм «азовмашівці» впевнено перегравали господарів поля. Найкращим серед них був В'ячеслав Євстратенко, який плiдно працював і в захисті, і в нападі.

Там, де серце

Лише 140 чоловік брали участь у першому «Пробігу під каштанами». Минуло 10 років, і у 2003-му кількість учасників цієї акції, що традиційно відбувається на День Києва, перевищила півтори тисячі. Цього року маршрут «Пробігу» розпочнеться на майдані Незалежності, пройде вздовж Хрещатика, по Червоноармійській до НСК «Олімпійський» і поверне назад до головної вулиці столиці. 30 травня о 10.00 кожен, зробивши вступний внесок у розмірі 20 гривень, отримає футболку з емблемою «Пробігу під каштанами» та пляшку мінеральної води і зможе стартувати на 5-кілометровій дистанції благодійної акції.

Гра до сьомого «поту»

Не варто і нагадувати, що кожен матч фінальної серії проходить усе з більшою напругою почуттів та емоцій гравців, тренерів і уболівальників. Якщо минулого року команда Андрія Подковирова без проблем здолала МБК «Одеса» з рахунком серії 4:0 і здобула золото національної першості, то нині ж кожен матч баскетболісти «Азовмаша» відпрацьовують по повній програмі.

Олексій Цибко: Українському регбі ніколи не було так добре, як зараз

По завершеннi минулорічного Кубка світу, що проходив в австралійському Сіднеї, в столиці Франції відбулася Генеральна асамблея Європейської асоціації регбі (ФІРА-АЕР) за участю шістдесяти двох президентів національних федерацій. Була там і Україна в обличчі Олексія Цибка, який раптом набрався сміливості, підвівся і сказав: «Досить вважати нас країною, що розвивається. Ми — п'яті в Європі, тому поставтеся до нас, будь ласка, з повагою». Для багатьох така відкрита заява Цибка стала справжнім струсом, адже в Парижі ніхто навіть у думках не уявляв, що Україна зможе заявити про себе, принаймні так відкрито. «Я нічого не боявся, — згадує президент Української федерації ту мить, — бо знав, що зі мною команда, зі мною 48 мільйонів глядачів».

Попутного вітру!

Уже п'ятий розіграш Кубка Вадима Гетьмана серед українських регат розпочнеться на Київському морі 27 травня 2004 року і триватиме чотири дні. Змагання пройдуть під девізом «Професіоналізм, якість та чесна гра». Саме таких принципів дотримувався відомий фінансист, державний та політичний діяч України Вадим Гетьман, пам'яті якого присвячено кубок.

Тріумф волі

Титанічними зусиллями Чикалкіна і Валейка наприкінці зустрічі господарі зменшили відставання від «Азовмашу» до одного очка. І за півхвилини до закінчення матчу Шон Колсон, стукаючи м'ячем по паркету, дуже довго думає, що робити далі. Нарешті, достукавшись до того, що до фінальної сирени залишилося лише 8 секунд, він виконав невдалу спробу атакувати кільце суперника, але, падаючи на паркет, зумів відпасувати на бокову лінію Валейку. Білявий хлопчина з Прибалтики, до речі, вже новоспечений громадянин України, зреагував миттєво — він втілив останню надію киян у результативний кидок і за мить до кінця протистояння буквально «видряпав» для своєї команди таку жадану перемогу. Повний зал Палацу спорту, що майже зневірився у перемозі «зелено-жовтих», підвівся й зайшовся оваціями на честь своїх баскетболістів, які також не приховували радісних усмішок.

Воістину воскрес!

Воскрес столичний БК «Київ» у третьому матчі за золото національного чемпіонату з маріупольським «Азовмашем». Адже поступаючись супернику упродовж трьох чвертей зустрічі, кияни в останньому періоді буквально видрали перемогу в рівного суперника. Матч двох кращих українських команд виявився гідним звання фінального й тримав глядачів у напрузі до останніх секунд.

Гостинність по-українськи

Зустріч із командою Голландії для збірної України, що достроково виборола путівку до групи А чемпіонату Європи, ніякого турнірного значення не мала. Та хлопці в жодному разі не збиралися порушувати усталені традиції непереможності на столичному стадіоні «Спартак» і підводити українських глядачів, які в неділю щільно заповнили трибуни. Із цим завданням вітчизняни регбісти впоралися на ура, здолавши «чорно-помаранчевого» суперника із сухим рахунком — 22:0.

Хвилі Азова невеликі,

Є така у баскетболі приказка: як закінчив третю чверть — вважай, так зіграно весь матч. У перших двох зустрічах фінальної серії української суперліги чинні чемпіони з маріупольського «Азовмашу» обидва рази вигравали на своєму майданчику в гостей із Києва й три 10-хвилинки, і поєдинки загалом. Й у обох зустрічах перед останнім періодом господарі мали перевагу в 10 очок.