Не варто їсти пуд солі

Не варто їсти пуд солі

Раніше до солі більшість господинь ставилася взагалі за залишковим принципом: яка потрапить під руку, таку і клали у споживчий кошик. Уже не один рік, як стали придивлятися, йодований мінерал в упаковці чи ні. Інше питання: що криється за написом «йодована», чи насправді сіль є такою? У цьому спробували розібратися експерти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Перекус без сюрпризів

Перекус без сюрпризів

У назвах можна заплутатися. Є українське слово «накладанець» — зрозуміло: накладені на переважно хлібну основу шматок сала, ковбаси, сиру чи іншої смакоти. Бутерброд — у перекладі з німецької «хліб із маслом». Найпопулярніші в американців бургери-гамбургери — різновиди сендвічів.

Повір очам своїм

Повір очам своїм

У період економічної кризи — це саме зараз, коли зарплати й пенсії застрягли на місці, а ціни на все підскочили у два-три рази, — зрозуміло, більшість людей намагається економити. Просто змушені купувати дешевші продукти.

Дати перцю, а не трухи

Дати перцю, а не трухи

Приправляючи борщ чи печеню чорним меленим перцем, ми рідко згадуємо (або не завжди знаємо), з якої рослини ця приправа. Piper nigrum — така загальновідома у світі назва — це напівздерев’яніла вічнозелена ліана завдовжки аж до 15 метрів. Має велике, довгасте, м’ясисте, зверху темно-зелене, знизу зеленувато-сизе листя.

І хай розпуститься брунька чайного дерева

І хай розпуститься брунька чайного дерева

Інколи хочеться уявити себе на урочистій чайній церемонії: японській чи китайській — із правильним заварюванням, спеціальним чашечками і приємною музикою. Домашнє смакування чаєм дуже часто, особливо вранці, відбувається поспіхом.

Не вистачає лише пташиного молока

Прагнучи поласувати смачними цукерками, найперше: ретельно вивчайте їхній склад — це найпрактичніший висновок за результатами чергового тестування від експертів Центру незалежних споживчих експертиз. Цього разу досліджували цукерки «Пташине молоко» — улюблені для багатьох дітей і не тільки.

Бусики для ртутних ламп

Бусики для ртутних ламп

У Львові до кінця нинішнього року планують запустити завод, що перероблятиме енергоощадні лампи. Такий екологічний проект на теренах України реалізують уперше. Департамент екології Львівської міської ради спільно з громадською екологічною ініціативою отримали грант Євросоюзу і створюють у місті муніципальну систему збору відпрацьованого електричного обладнання.

Пальма в шоколаді

Пальма в шоколаді

Напередодні свят захотілося мені привітати одну хорошу жінку. Подарунок мав бути символічним і бюджетним — якнайкраще в ці рамки вписувалася коробка цукерок. Звичайно, хороших. Похід у найближчий супермаркет і ретельне вивчення етикеток дещо приголомшили.

Швейцарський слід у мюслі

Швейцарський слід у мюслі

На полиці зі швидкими сніданками не заглядалися лише найстійкіші прихильники винятково вдома зготованої їжі від «а» до «я». Спокуса хоча б кілька разів на тиждень за п’ять хвилин уранці нагодувати смачною стравою всю сім’ю непереборна. Які плюси й мінуси сухих сніданків, і чим наповнюють виробники упаковки, допоможе розібратися дослідження Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Не пий — «ватником» станеш

Не пий — «ватником» станеш

Майже рік свідомі споживачі активно бойкотують товари з країни-агресора, що спочатку анексувала Крим і дотепер вбиває українських вояків і мирних жителів на сході України. Тим часом росіяни не поспішають залишати привабливий для збуту товарів український ринок.