Не лікують, а вбивають

Не лікують, а вбивають

До 30% антибіотиків орального застосування продаються у США за неправильно виписаними рецептами. Помилкова діагностика на невідповідний рецепт на антибіотики є головною причиною виникнення резистентної стійкості мікроорганізмів на антибіотики, випливає з дослідження, результати якого подані в «Журналі Американської медичної асоціації» (Journal of the American Medical Association).

Чіпкий, як кліщ

Чіпкий, як кліщ

Кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати. Під прицілом їхніх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері. Лікарі звертаються увагу, що з кожним роком кількість людей, яких покусали кліщі в місті, зростає.

Пігулка не допоможе…

Пігулка не допоможе…

Протистояння навколо можливої ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2 відбувається у кількамісячному вимірі. Працівники диспансеру просять передати з обласної комунальної власності у міську цілісний майновий комплекс, щоб і майно, і приміщення залишились на місці, а колектив працював там і надалі. Вони згодні на реорганізацію чи оптимізацію, аби лише тубдиспансер не ліквідували.

Смертельний бізнес

Смертельний бізнес

«Хворіти сьогодні особливо дорого, навіть не враховуючи вартості ліків, на звичайний похід у поліклініку зараз потрібно викласти мінімум 300 гривень», — такими враженнями діляться між собою українці в бесідах те-а-тет, такими повідомленнями нині завантажена чи не вся інтернет-мережа.

Провал операції, або Як вижити в котлі медреформи?

Провал операції, або Як вижити в котлі медреформи?

Улюблений вітчизняний спосіб заговорити тему: спростовувати неіснуюче або почати планувати давно існуюче. Триває п’ятий рік експерименту з реформи охорони здоров’я у пілотних регіонах країни: на Вінниччині, Дніпропетровщині, Донецькій області (там зараз не на часі) та Києві. І що ж маємо реально?

«Хоспіс — це не дім смерті, це дім життя»

«Хоспіс — це не дім смерті, це дім життя»

Батько серйозно захворів. І, як часто буває в такій ситуації, донька опинилася у безвиході: треба кидати роботу, щоб його доглядати, — треба працювати, щоб заробити на прожиття та його лікування. Що вибрати, якщо вибору немає? А психологічний стан літнього чоловіка швидко погіршувався. Ще маючи фізичні можливості жити, він почав завчасно себе хоронити.

«Пріоритет — захисники держави»

«Пріоритет — захисники держави»

За кілька днів один із найвідоміших медичних закладів України — Клінічна лікарня «Феофанія» — відзначатиме півстолітній ювілей. Свої перші корпуси лікарня звела на початку 1960-х років на території, що колись належала Києво-Печерському монастирю, згодом була особистою власністю митрополита Петра Могили, настоятеля Михайлівського Золотоверхого монастиря Феофана.

«Епiдемiю вказiвками зверху не здолати...»

«Епiдемiю вказiвками зверху не здолати...»

Минула влада спричинила сумні події в країні, у тому числі й насильницьким впровадженням медичної реформи, а фактично — ліквідацією та руйнуванням лікувально-профілактичних закладів, зокрема і у сільських районах. Жертвою недолугого реформування став і Бахмацький міжрайонний протитуберкульозний диспансер: 1 липня 2011 року були роз’єднані стаціонарне і диспансерне його відділення, через що якість протитуберкульозної допомоги суттєво знизилася.

Недуга під мікроскопом

Недуга під мікроскопом

Сучасні бокси, ціла «виставка» холодильників, у яких зберігають матеріали пацієнтів на аналізи, надпотужний мікроскоп, апарати для виконання і класичних, і серологічних досліджень, різні пробірки, скельця, баночки, інструменти — ми у самому серці вірусологічної лабораторії.