Ген статі

Ген статі

Той факт, що люди діляться на чоловіків та жінок, більшість мешканців планети давно не дивує. Проте справжні фанатики науки все ще хочуть з’ясувати, в чому ж принципова різниця між статями. Із 1970 року вчені вважали, що саме гормони тестостерон і естроген несуть відповідальність за сексуальну організацію мозку. Тобто, якщо у статевих органах ембріона дитини виробляється більше тестостерону, народжується хлопчик, а якщо естрогену — дівчинка. Але новітні дослідження лос-анджелеських медиків змусили переглянути цю версію. Найвірогідніше, що стать людини визначають не гормони, а гени.

Пийте, діти, молоко

Пийте, діти, молоко

Багатьом із нас щасливе дитинство затьмарювала манна каша, і складалося враження, що немає іншої їжі, як та біла «розмазня» на тарілці. А молоко, гаряче молоко з медом і вершковим маслом, яке з неймовірним зусиллям заливають до рота дітлахам стривожені кашлем батьки? Виявляється, мами були праві, годуючи нас свіжим продуктом з-під корівки, отим найжирнішим. Данські науковці нещодавно встановили, що молоко та масло не лише додають сили молодому організмові, а й здатні попередити у дітей розвиток астми.

Зелений антиСНІД ВІЛ-інфікованим допоможе чай?

Зелений антиСНІД ВІЛ-інфікованим допоможе чай?

Зелений чай як антипод чорному має своїх прихильників. А скоро цей цілющий напій, можливо, стане основою для винайдення ліків від СНІДу. Японські вчені стверджують, що всі підстави для цього є. Справа в тому, що компонент зеленого чаю, епігалокатехін галлат, може зупинити захоплення вірусом здорових клітин імунної системи, тобто заблокувати шлях, яким розповсюджується вірус.

Вдихни й не дихай

Вдихни й не дихай

Скажіть, коли ви востаннє відвідували медичний кабінет, де сувора медсестра скомандує «Вди—и—ихнути і не дихати!» і флюорографічна установка миттю сфотографує ваші легені? Три роки тому? Два? Не пригадуєте? І то дарма, бо з 1995 року в Україні офіційно оголошена епідемія туберкульозу. Це означає, що будь-який дядечко, що навис над вами у маршрутці, може бути носієм підступної палички Коха. Ми звикли вважати, що туберкульоз — хвороба зеків та інших соціально неблагополучних членів суспільства. Але за останні роки різко побільшала кількість не просто туберкульозників, а таких «злісних хворих», що не бажають лікуватися й ізолювати свою болячку від решти населення.

Всі статті рубрики