Худоба наказує довго жити

Худоба наказує довго жити

Не випадково господарства продовжують масово скорочувати поголів'я, а то й позбавляються від тваринництва як такого. Керівники знають: залишати худобу на зиму означає прирікати її на голодну смерть. За словами заступника міністра аграрної політики Юрія Мельника, цього року заготовлено на чверть кормів менше, ніж торік — лише 4,9 мільйона тонн. Простіше кажучи, всього 1,1 центнера (або 11,3 кормових одиниці) на одну умовну голову. Добрі хазяйки знають, що такою кількістю харчів корівку зиму не прогодуєш.

Кукурудза — цариця на рік

Кукурудза — цариця на рік

Хоча із пшеницею цього року не склалося, проте інших культур — зернових та олійних — хоч відбавляй. Приблизно так оптимістично висловлюються в Міністерстві аграрної політики. Зокрема, нині аграрії зібрали (а дехто ще дозбирує) досить добрий урожай «цариці полів». За оцінками сільського міністерства, зараз у «засіках батьківщини», точніше на елеваторах і токах господарств, зберігається понад 7 мільйонів тонн зерна кукурудзи, вважайте, удвічі більше, ніж торік. Якщо дані підтвердить Держкомстат, цьогорічний намолот стане рекордним за останні кілька років.

Іти світом за кредитом

Іти світом за кредитом

Українські виробники курятини, зокрема ВАТ «Миронівський хлібопродукт», що випускає харч під маркою «Наша Ряба», найближчим часом обіцяють здешевити свою продукцію. Впровадити в життя акцію небаченої щедрості виробникам допоможуть закордонні інвестиції. Зокрема, позику в 30 мільйонів доларів «миронівцям» надає Міжнародна фінансова корпорація. За словами Едвард Нассіма, директора департаменту країн Центральної і Східної Європи МФК, це перший серйозний внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва в Україні. А підштовхнув міжнародних інвесторів на цей крок насамперед якісний менеджмент, тобто вправне керування птахівничою компанією.

Всі статті рубрики