Дешевенькi крила

Дешевенькi крила

Під час одного прийняття в розмові з угорським дипломатом, я поцікавився, чому його країна погодилася піти за прикладом поляків і запровадити для наших громадян безкоштовні візи. Відповідь була доволі несподіваною для мене: окрім врахування інтересів угорської меншини на Закарпатті та прибутків від українських туристів, дипломат сказав, що бюджет його країни отримує значне поповнення за рахунок коштів тих громадян України, які користуються послугами аеропорту в Будапешті. Виявляється, що авіаквитки в наших західних сусідів коштують дешевше, а пропозиція авіасполучень значно багатша, ніж у київському Борисполі. Тож Будапешт є для українців авіавікном у світ. Схоже, невдовзі для тих українців, які можуть собі дозволити подорожувати світами, з'явиться ще одне дешевше та привабливіше авіавікно в Європу — Варшава.

Ті, що хмари чешуть

Ті, що хмари чешуть

Ще в листопаді в столиці Тайваню Тайбеї відбулося урочисте відкриття найвищого будинку світу — 101-поверхового комплексу, в якому розмістяться торговельний центр, офіси та обсерваторія. Комплекс, який отримав назву Тайбей-101, здійнявся в небо на 508 метрів, а вартість його будівництва становила 1,7 млрд. доларів, повідомила Бі-Бі-Сі. Менеджери цієї будівлі запевнили, що 50 відсотків її робочих площ буде заповнено вже до кінця цього року. Це дуже важливе зауваження, оскільки минулого місяця Рада висотних будинків та міського середовища, яка офіційно реєструє рекордсменів серед хмарочосів, заявила, що тайванський хмарочос не відповідає всім критеріям для визнання найвищим у світі, насамперед будинок-претендент спочатку має бути заселеним та зданим у повну експлуатацію, тобто він мусить стати функціональним.

Сам собі хвалько

Сам собі хвалько

З 1 січня 2004 року в Москві та 25 інших великих містах Росії розпочинається велика рекламна акція, мета якої поліпшити хоч якось імідж російської міліції. За останніми опитуваннями громадської думки, повідомляють російські ЗМІ, лише вісім відсотків громадян задоволені тим, як їхня міліція їх береже. До рекламного проекту МВС Росії приєдналися (не відомо, наскільки добровільно) дві страхові компанії, «Росія» та «НІКойл Страхування», які виділили 150 тисяч доларів.

Лягли і грошей просять — щоб піднятися

Лягли і грошей просять — щоб піднятися

Швейцарські вчені з Інституту технології в Цюріху вважають, цілком можливим відбудувати дві велетенські камінні статуї Будди, які були розстріляні з гармат та висаджені в повітря афганськими талібами в березні 2001 року. Щоправда, реконструкція кожної статуї коштуватиме приблизно 30 млн. доларів. Автор і керівник цього проекту Армін Грюн вважає, що частину цих коштів могли б покрити приватні спонсори. Відновлені пам'ятки древніх цивілізацій могли б приваблювати до Афганістану тисячі туристів, що частково компенсувало б витрачені на реінкарнацію Будд кошти і навіть у майбутньому могло б стати джерелом поповнення бюджету Афганістану. Японія вже виділила 800 тис. доларів на зміцнення пошкоджених вибухами скель, які оточували гігантські скульптури. За гроші швейцарського уряду було відбудовано мінарет у місті Джам та фортецю в долині Баміям, поблизу якої знаходилися зруйновані талібами статуї. А роботи в реставраторів дуже багато: нагадаємо, в результаті варварського акту талібів два Будди, вік яких становив 1800 років, розлетілися приблизно на чотири тисячі уламків.

Всі статті рубрики