Подорож за одне море

Подорож за одне море

Нарешті і для Анатолія Зленка, міністра закордонних справ, відставленого з формальних причин — досягнення 65-річного віку — і переведеного в тихий «відстійник» президентських радників, знайшлося справжнє діло. У ролі радника Президента Кучми зі спеціальних міжнародних питань Анатолій Максимович у супроводі, зокрема й посла Грузії в Україні Григола Катамадзе, на два дні полетів до Тбілісі, де провів переговори з ким тільки можна — із Ніно Бурджанадзе, Михайлом Саакашвілі, Зурабом Жванією, в.о. міністра закордонних справ країни Давидом Апциаурі, а також — без преси — з Едуардом Шеварднадзе. Вибір саме цього посланця був надзвичайно вдалим, адже велетенський дипломатичний досвід Зленка і його дорадча посада відкрили можливості київській владі до всіх джерел інформації в Грузії і, відтак, склали картину того, що відбувається і може відбуватися в цій країні найближчим часом.

«5 капель» обурення для Президента

«5 капель» обурення для Президента

Останнім часом до парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, котрий очолює «нашоукраїнець» Микола Томенко, надходить усе більше скарг від працівників мас-медіа. За твердженням Томенка, «головний лейтмотив незадоволення — Адміністрація Президента України та уряд, які здійснюють втручання в редакційну діяльність ЗМІ». Виходячи з того, що у своїй книзі «Україна — не Росія» Леонід Кучма зізнався: «ніщо не може мене змусити замахнутися на свободу преси», Томенко вирішив звернутися до гаранта з відкритим листом, у якому поставив йому п'ять нагальних запитань зі свободи слова.

Карткова система — ознака року виборів?

Карткова система — ознака року виборів?

В Одесі вдруге протягом осені подорожчав хліб, який випускає найбільший виробник — ВАТ «Одеський коровай». З 28 листопада хлібина популярного «Обіднього» з борошна вищого сорту коштує від 2 грн. 30 коп. до 2 грн. 35 коп (до 16 жовтня «Обідній» обходився покупцям у 1 грн. 40. коп.). Причому вартість продукту першої необхідності зросла і в муніципальній торговельній мережі. А керівництво «Одеського короваю» пояснило новий виток цін подорожчанням зерна і борошна. Водночас хлібопекарне підприємство почало поставки до магазинів двох нових види хліба — «Чорноморського» — з борошна вищого сорту і «Південного» — з борошна першого сорту. Вартість виробів, відповідно, 1 грн. 70 коп. і 1 грн. 44 коп. Батон «Переяславського» з борошна вищого сорту продають за 1 грн. 60 коп. І тільки на два види хліба, що визнані міськвиконкомом «соціально значимими», зокрема, «Переяславский» (із суміші житнього і пшеничного борошна) та «Хліб білий» (з пшеничного борошна першого сорту), ціна в кіосках муніципальної торговельної мережі залишилася попередньою — відповідно, 1 грн. 4 коп. та 96 коп. Через це біля муніципальних хлібних кіосків відразу виникли величезні черги малозабезпечених одеситів, яких навіть не попередили про подорожчання хлібобулочних виробів заздалегідь — як завжди, поставили перед фактом.

МЗС хай відпочиває

МЗС хай відпочиває

Президентський Указ «Про заходи щодо підвищення ефективності зовнішньополітичної діяльності держави» фактично переносить центр ваги у визначенні та провадженні зовнішньої політики України з Міністерства закордонних справ в Адміністрацію глави держави. Функції МЗС відтак стають винятково виконавчими, ба навіть схематично виконавчими. Схоже, що всі співробітники будівлі на Михайлівській площі, напевно, й включно з міністром Грищенком, стають своєрідними кур'єрами між президентською Адміністрацією та світом. Інтернет-видання «Українська правда» охарактеризувало мету згаданого указу Кучми так: «Медведчук хоче контролювати МЗС». Нам же думається, що одне слово в цьому місткому заголовку зайве — це слово «хоче», бо, схоже, він уже контролює багато процесів на зовнішньополітичному фронті, зокрема за посередництвом керівника відповідного управління АП Анатолія Орла, якого й дотепер вважали «альтернативним МЗС».

Побільше гарантів — хороших і різних

Побільше гарантів — хороших і різних

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

До початку виборчої кампанії залишається ще півроку, а ініціативні громадяни й організації вже висувають кандидатів у президенти. Першим, як «УМ» уже повідомляла, був лідер кишенькового (відомо з чиєї кишені) «Руху за єдність» Богдан Бойко, котрий сам себе запропонував народові як главу держави. А потім пішло-поїхало: про наміри висунути того чи іншого кандидата стали заявляти не лише різні дрібні структури, а й вельми солідні партії. Не оминула ця доля й Блок Юлії Тимошенко. Як повідомляє інтернет-видання «Українська правда» з посиланням на заступника голови Львівського осередку партії «Батьківщина» з ідеологічної роботи Василя Семена, львівські «тимошенківці» висунули свою лідерку кандидатом у президенти.

Всі статті рубрики