Номер 240 за 22.12.2005
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Політична реклама в "УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Коли, на вашу думку, закінчиться війна на Донбасі?
за кілька тижнів
за 2-3 місяці
до кінця року
за кілька років
важко сказати
     

Вимахування після бійки
Попри спроби опозиції денонсувати вівторкове голосування, держбюджет-2006 вважається ухваленим
Данило ІВАНІВ   

      Зазнавши позавчора поразки у бою за бюджет на наступний рік, парламентська опозиція вирішила ще трохи поздіймати бучу навколо затвердження чи незатвердження головного фінансового документа країни. Зокрема, фракція «Регіони України» вимагає скасувати вівторкове рішення про ухвалення держбюджету-2006. Із відповідною заявою від імені «синіх» виступив із трибуни депутат Олександр Стоян. Цей нардеп, котрий, нагадаємо, пройшов до Верховної Ради як другий номер списку «Нашої України», оголосив, що голосування за бюджет було сфальсифіковане. «Регіонали» вважають, що «в цивілізованій країні уряд, який допустив таке, мав би піти у відставку». Відтак фракція Партії регіонів вимагає від регламентного комітету ВР відмінити голосування щодо держбюджету і звертається до Президента Віктора Ющенка із закликом не підписувати закон про держбюджет-2006, аби «не узаконювати факт фальсифікації».

      Виступаючи з таких позицій, супротивники «помаранчевої» влади переслідують кілька традиційних для себе цілей. Головна з них — ще раз показати «непрофесіоналізм» ющенківського уряду. Задля цього принципова опозиція, діючи за схемою «чим гірше, тим краще», намагається поставити під сумнів вимучений бюджет, ухвалений мінімально необхідною кількістю голосів (226). А щодо слів про відставку уряду, то це — елемент розгорнутої піар-кампанії проти Кабміну Юрія Єханурова. Збирати підписи за відсторонення Єханурова від влади почали депутати-комуністи, а тепер до них не проти приєднатися і «регіонали» Януковича. Навряд чи їм удасться заручитися підтримкою більшості парламентаріїв, але й сам процес гуртування невдоволених працює на дестабілізацію політичної та економічної ситуації.

      Що цікаво: на стороні «януковців» учора зіграв і один із представників фракції Литвина. Депутат Віктор Кирилов (Народна партія) оголосив про те, що відкликає свій голос, нібито відданий напередодні за проект бюджету-2006, оскільки сам він своєю карткою не голосував і взагалі «знаходився в цей час у своєму виборчому окрузі».

      Без голосу Кирилова бюджет могли б вважати неухваленим, але сам Голова ВР Володимир Литвин, він же провідник «народників», заявив, що, «на жаль, право відкликання голосу не передбачене регламентом» Верховної Ради. «Щоб критикувати бюджет, треба його спочатку прочитати, а не демонструвати істерику», — відреагував спікер на спроби свого партійця гнути деструктивну лінію. Справді, проголосувати карткою Кирилова могли хіба що його соратники по фракції НП. «Будемо вважати, що автор заяви отримав моральну сатисфакцію, — підбив підсумок Литвин, зауваживши, що він має «ще дві заяви депутатів, які голосували за бюджет, але не спрацювали їхнi картки».

* * *

      Учора фракція Народної партії зазнала двох втрат — її лави залишили депутати Віктор Тимошенко і Валерій Акопян.

      Олександр Кисельов вийшов із фракції СДПУ(о) і приєднався до «Регіонів України».

      Володимир Нечипорук увійшов до фракції Партії промисловців і підприємців, а колишній член УНП Володимир Черняк — до парламентського загону партії «Реформи і порядок».

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Верховна Рада повторно схвалила зміни до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». За зміни проголосувало аж 387 депутатів. Кілька днів перед цим Президент наклав на даний закон вето і спрямував до парламенту свої пропозиції та зауваження. Більшість із них було враховано, тож відтепер закону дали нове «дихання». Нардеп Юрій Ключковський сказав, що це один із найдосконаліших законів у виборчому законодавстві.

Статті по темі Друкована версія
Обговорити у форУМі
РОЗДIЛИ
Політінформація
ІнФорУМ
Політика
Економіка
Освіта
Екологія
Релігія
Культура
Спорт
Калейдоскоп
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)
 Разрешение на работу для иностранцев