Безпека плюс інтрига: «Динамо» здобуло непросту перемогу у Маріуполі

03.04.2018

Завдяки вдалим діям своєї талановитої молоді — Віктора Циганкова (на фото) та Миколи Шапаренка — «Динамо» здобуло непросту перемогу в Маріуполі.

Одразу половина поєдинків чемпіонату України, котрі відбулися після товариських матчів збірних — у 25-му турі Прем’єр-ліги — завершилися «сухими» нічиїми.

Враження, ніби клуби не повністю прокинулися після вимушеної перерви, мабуть, помилкове, адже кожна з трьох «мирових» була розписана в принципових протистояннях, де нікому не хотілося програвати.

У цьому контексті окремої уваги заслуговує досягнення «Сталі», котра, розпочавши другу частину чемпіонату в статусі беззаперечного аутсайдера, в його другій стадії не програла ще жодного поєдинку.

Дві перемоги та остання нічия з «Олімпіком» дозволили «сталеварам» залишити останню сходинку протоколу.

Миром розійшлася в минулому турі й пара інших учасників «гонки за виживання», котра представляє Кіровоградську область.

А от чергова невдача «Чорноморця» ще бiльше наблизила його до прямого вильоту в перший дивізіон.

Теоретично, в процесі досягнення турнірного «дна» «моряків» іще можуть випередити «Карпати», з яких КДК ФФУ присудив зняти шість очок.

Утім історія з невиплатою зарплати своєму колишньо­му гравцю Володимиру Гудимі, через яку, власне, «біло-зелених» і покарали очковим штрафом, може завершитися «хепі-ендом», оскільки невдовзі після оголошення дисциплінарного вердикту футболіст заявив, що прощає борг «Карпатам».

Відтак цілком реально, що рішення КДК залишиться лише на папері й у УПЛ не будуть корегувати очковий доробок львівського колективу, котрий після перемоги над одеситами впритул наблизився до позиції, котра по завершенні чемпіонату дозволить його володарю взагалі не перейматися процедурою збереження прописки в еліті.

Нагадаємо, що вперше в історії найсильнішого футбольного дивізіону України буде проведено так званий перехідний «плей-оф», в якому 10-та й 11-та команда ПЛ змагатимуться з другим та третім колективом першого дивізіону.

Скромна нічия з «Вересом» принесла свої плоди й «Ворсклі», котра, скориставшись невдачею «Зорі», знову повернулася до призової трійки.

А от луганчани мимоволі стали співавторами чергового значущого досягнення «Шахтаря», котрий, розбивши команду Юрія Вернидуба з рахунком 3:0, встановив рекорд за кількістю розгромів у ЧУ.

У кожному з шести минулих матчів «гірники» забивали своїм опонентам не менше трьох м’ячів.

Загалом же в цій серії донеччани забили 22 м’ячі, не пропустивши при цьому жодного.

Три голи в 25-му турі забили й переслідувачі «Шахтаря» — динамівці, котрі вперше в нинішньому сезоні завітали до Маріуполя.

Отримавши технічну поразку за невиїзд на маріупольську гру першої частини нинішньої першості, підопічні Олександра Хацкевича могли й удруге програти «Маріуполю» в гостях.

Після першого тайму господарі мали мінімальну перевагу, проте, зібравшись у перерві з силами, «біло-сині» видали неймовірну 45-хвилинку й здобули в мегапринциповому протистоянні три пункти.

«Хлопці розуміли, наскільки важливою є для нас перемога», — відзначив очільник «Динамо» Олександр Хацкевич.

Примітно, що гру в Маріуполі відвідав Президент України Петро Порошенко. Своєю появою на стадіоні «Іллічівець» він підтвердив, що українське місто на берегах Азову — мирне, й грати у Маріуполі у футбол, як того влітку минулого року остерігалися динамівці, безпечно.

«Футбол не потрібно політизувати, його місія — гуманітарна. Місія, пов’язана з оптимізмом та щастям», — наголосив почесний президент ФФУ, віце-президент УЄФА Григорій Суркіс.

Чемпіонат України. Прем’єр-ліга. Другий етап. 25-й тур.

12. «Чорноморець» 25 3 10 12 17-40 19

Бомбардири: Феррейра — 20, Марлос (обидва — «Шахтар») — 14, Циганков («Динамо») — 11.
* * *
Перша ліга. 25-й тур. «Оболонь-Бровар» — «Інгулець» — 1:0, «Жемчужина» — «Десна» — 0:1, «Суми» — «Волинь» — 1:0, «Нафтовик» — «Полтава» — 1:2, «Кремінь» — Геліос» — 2:1, «Арсенал» — «Гірник-Спорт» — 0:1, «Миколаїв» — «Колос» — 1:0.
Лідери: «Арсенал» — 58, «Полтава» — 56, «Десна» — 49, «Інгулець» — 48 (24 матчі), «Колос» — 44, «Геліос» — 43.
Бомбардир: Акименко («Інгулець») — 16.