Українські фехтувальники на чемпіонаті Європи здобули лише одну нагороду

20.06.2017

Богдан Нікішин разом iз командою українських шпажистів здобув єдину для України медаль ЧЄ-2017. (Фото з сайта sport-xl.org.)

Тривалий час основну увагу на міжнародних турнірах із фехтування привертала до себе команда українських шаблісток на чолі з зірковою Ольгою Харлан.

Проте після трьох Олімпіад, де миколаївка виграла, загалом, чотири медалі, їй довелося лягти на операційний стіл.

Операція на плечі, котру титулованій спортсменці зробили після Ігор у Ріо-2016, відлучила її від змагань на довгі дев’ять місяців.

І хоча повернення Харлан на фехтувальну доріжку вийшло напрочуд успішним — у травні на етапі Кубка світу в Тунісі вона здобула перемогу — на чемпіонаті Європи, котрий впродовж минулого тижня тривав у Тбілісі, Ольга залишилася без медалей.

Поза п’єдесталом знана українська шаблістка опинилася як у особистому, так і командному турнірі.

І це при тому, що, починаючи з 2005 року, жоден континентальний форум не обходився без медального успіху Харлан.

Утім, схоже, спортсменка вирішила просто не форсувати процес відновлення після травми. У персональних баталіях вона зійшла з дистанції в 1/8 фіналу, поступившись француженці Сесілії Бердер — 12:15.

Не вистачило Харлан резервів і для командного турніру, де вирішальним стало фіаско в чвертьфіналі угоркам (43:45).

Традиційно, лідерові жіночої шаблі довірили заключний раунд сутички, в якому українці випало змагатися з Анною Мартон.

У фіналі нещодавно виграного етапу КС саме її перемогла Харлан.

Повторити ж успіх у столиці Грузії нашій співвітчизниці не вдалося.

Точніше сказати, у заключному дев’ятому бою спортсменки розписали мирову — 5:5, проте, з урахуванням фори, котру на фініші матчу мали угорські шаблістки (38:40), і її вистачило Мартон та Ко для підсумкового успіху.

За подібних обставин, коли українські фехтувальники ризикували завершити ЧЄ-2017 взагалі без нагород, виправляти ситуацію взялися наші шпажисти.

Досвідчена команда на чолі з Богданом Нікішиним на Олімпіаді-2016 посіла прикре четверте місце, програвши два уколи збірній Угорщини.

Відтак було зрозуміло, що на ЧЄ хлопці всерйоз налаштовані отримати сатисфакцію за ту невдачу.

Легко перемігши в першому поєдинку турніру команду Фінляндії (45:24), у наступному раунді жереб звів наших шпажистів зі старими знайомими з Угорщини.

Реванш за невдачу в Ріо наша четвірка в складі Нікішина, Анатолія Герея, Максима Хвороста та Володимира Станкевича взяла переконливий — 45:39.

Перемога ж у півфіналі над чехами відкрила нашим хлопцям шлях до фіналу, де на них чекали росіяни.

Знову повертаючись до Ігор-2016, у Бразилії «синьо-жовті» з російською командою мали переможний чвертьфінал.

Утім повторити у Тбілісі той успіх вітчизняні шпажисти не змогли, поступившись «триколірним» у вирішальному поєдинку лише одним балом.