Номер 224 за 27.11.2004
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Політична реклама в "УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Коли, на вашу думку, закінчиться війна на Донбасі?
за кілька тижнів
за 2-3 місяці
до кінця року
за кілька років
важко сказати
     

Казка про добро і зло
Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА   Наталя ДМИТРЕНКО   

Тарас Компаніченко, бандурист.

      — Щойно ми — я, Олег Скрипка і Микола Томенко — співали на Майданi пісню студентського куреня, який iшов воювати під Крути, «Ми сміло в бій підем за Україну». Але тут велика черга бажаючих виступити. Тому ми вирішили зробити такий екстрім-фестиваль «Запах помаранчевої революції», щоб підтримати і потішити справжнім мистецтвом тих людей, які приходять вечорами погрітися до прилеглих кав'ярень. Виступи будуть також у Будинку архітектора, гратиме Кирило Стеценко з Мирославом Левицьким, лідером гурту «Брати блюзу». Буде кобзарський проект Надійки Боянівської і Тараса Силенка в Українському домі. Також готові встановити маленьку сцену біля Адміністрації Президента, щоб і там підтримувати людей.

Іван Малкович, директор «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», поет.

      — Видавництво оголосило безстроковий страйк до повної перемоги Ющенка. Тому ми на Майдані, і чергуємо тут вдень і вночі. Зранку несемо сюди їсти, щось купуємо, а в офісі розміщуємо на ніч 40 людей. Тут ми бачимо, як в оболонки наливається новий зміст. Взяти навіть Віктора Ющенка, раніше він не був тим Ющенком з тим змістом, яким він наповнився, коли пройшов це пекло з отруєнням і фальшуваннями. Тепер він став лідером нації. Майдан нарешті став майданом Незалежності, Український дім, який ми знали як музей Леніна, тільки нещодавно став Українським домом. Україна наповнилася величним змістом. Тепер для світу ми не Чорнобиль, ми — передова країна, яка попирає зло і хоче жити вільно.

      Тут є багато інтелігенції, але багато і тих, які у своїх містечках і селах потроху спивалися, тому що був безпросвіток. А тут ці люди побачили надію, яку відвезуть додому. І важливо, щоб нова влада, яка прийде, допомогла їм не втратити надію. Щоб зуміти розблокувати всі ці зони, вільні від податків у Східній Україні, щоб усі ці гроші запрацювали на українську економіку, щоб дали людям нові робочі місця.

      — А ви не думали про те, щоб якусь книжечку видати про цi подiї?

      — Думав, це був би справді бестселер. Ім'я головного героя обов'язково починатиметься на Ю., але ще не знаю ім'я негативного. Це буде щось подібне на казку про боротьбу добра і зла, хоча я не люблю таких речей. Треба зробити так, щоб це було вічне.

Сергій Проскурня, режисер, організатор Міжнародного театрального фестивалю «Мистецьке Березілля»:

      — Почну з того, що повз Майдан у ці дні я ходжу кілька разів на день: зараз ми проводимо Бієнале актуальних мистецтв України, тож я курсую між майданчиками цього фесту — Національною філармонією, Національним художнім музеєм... До речі, актуальність — це, насамперед, відповідність часові, тож бути десь поза Майданом для людей сучасних — неприпустимо. На Майдані й усі мої друзі, люди, з якими я товаришую, — Руслана Лижичко, Святослав Вакарчук, багато інших. А останнім часом там почали з'являтися і, м'яко кажучи, ті, які до друзів не належать, — Дмитро Гордон, Рибчинський... Iз цього приводу я лише можу сказати, що час усе розставить на свої місця. Чи впливають ці події на нашу роботу, плани на майбутнє? Абсолютно ні. Гірше, ніж було, все одно не буде, а ми можемо висловлюватися максимально точно, змістовно і влучно у будь-якій ситуації.

Статті по темі Друкована версія
Обговорити у форУМі
РОЗДIЛИ
У номер
Політінформація
ІнФорУМ
Право
Культура
Спорт
Калейдоскоп
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)
 Разрешение на работу для иностранцев