Знищили одного ворога, дай сил другого побороти

07.03.2017

На день народження Кобзаря 9 березня у Києві Академічний театр ляльок запрошує на поетичний вечір «Наш Тарас». Кожен з акторів театру, виконуючи вірші та романси, спробує показати власне нешаблонне ставлення до великого Українця.
Постановником є актриса Лариса Уманцева, яка працює педагогом зі сценічного мовлення в театрі. Вона каже: «Ми намагатимемося показати зовсім іншого Тараса. Людину, а не прапор. Для менеТарас Шевченко — це насамперед особистість, яка любила свою Батьківщину, мріяла побачити її вільною. Він не лише український пророк та революціонер, а й звичайна людина, яка мріяла, любила, малювала, писала».
Літературний матеріал до вечора «Наш Тарас» обирався за трьома основними напрямами. В першу чергу, це — лірика Шевченка, що допомогла розкрити одну з найбільших його мрій — мати сім’ю, дружину. По-друге, його релігійні та філософські твори, адже у своїй творчості Шевченко дуже часто звертався до Бога. І третій напрям — щоденники Тараса Григоровича, які допомагають зрозуміти його думки, особисті переживання. Найбільш актуальним на сьогодні є його пророче послання з «Давидових псалмів»: «Обніміться, брати мої. Боже, поможи — знищили одного ворога, дай сил другого побороти».
Музичною частиною вистави «Наш Тарас» займалася Олена Яцкулинець. До участі у програмі залучені не тільки актори театру, а й дитячий театр «Мюзик-Хол» та вокальний ансамбль «Покров». 
Окрім того, в основу цієї мистецької події покладені уривки з вистави «Тарас» за драматичною поемою Богдана Стельмаха (режисер — заслужений діяч мистецтв України Сергій Брижань, художник — Михайло Ніколаєв, композитор Пустовий). Ця постановка з незмінним успіхом вже не один рік йде в Хмельницькому театрі ляльок «Дивень». 
Творці «Тараса» радять не шукати у виставі біографічних подробиць. Бо вони лише спробували мовою театру торкнутися космічної за глибиною теми і створили легенду про те, як приходить на землю Поет. 

 • Жахотерапія:

  1954 року вийшла похмура притча британця Вільяма Ґолдінга «Володар мух». То був невеликий, але важкий камінчик, що спричинив лавинний зсув колективної свідомості >>

 • Паризька перемога

  У французькій столиці закінчилися дві величезні виставки дизайну: Paris design week та Maison&Objet. Там на двох майданчиках учасниками були понад 15 найперспективніших дизайнерів з України. >>

 • Аліса в іншій країні чудес

  Відбулась київська прем’єра стрічки Ганки Третяк «Місто, в якому не ходять гроші» за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна, якого не стало 2 лютого 2015 року. >>

 • Класний Чувак

  У документальній cтрічці «З днем народження, Чувак», яку можна переглянути в інтернеті на Youtube, зібрані маловідомі факти з життя співака Кузьми. >>