Напади "тітушок" та нова посада судді-сепаратиста: у Дніпрі рік розпочався з резонансних подій

18.01.2017
Напади "тітушок" та нова посада судді-сепаратиста: у Дніпрі рік розпочався з резонансних подій

Мітинг під стінами Дніпропетровської ОДА.

Початок нинішнього року сколихнув Дніпро та його околиці бурхливими подіями, що навіть міський голова Борис Філатов закликав Генерального прокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова не залишати поза увагою ситуацію, що склалася в місті протягом останніх днів.

Якщо сам мер б’є на сполох з приводу ситуації з бандитизмом, яка почала виходити з-під контролю, то що вже говорити про простих смертних...

«Реальний розстріл, на тлі якого Пашинський — ангел»

«Містом, не криючись, за мовчазного сприяння «правоохоронців», пересуваються люди в масках, які б’ють комунальників і трощать техніку. До вечора очікується прибуття ще близько 300 «тітушок» iз Кривого Рогу і Запоріжжя», — написав Борис Філатов у соцмережі.
 
Початком таких бурхливих подій став різдвяний день 7 січня. Озброєні невідомі увірвалися до одного з особняків у Ново­олександрівці, розташованій за три кілометри від Дніпра.
 
Коли ж господарі викликали за допомогою кнопки тривоги співробітників охоронної фірми, нападників це ніскільки не вгамувало.
 
Охоронців узяли в заручники, зв’язали, подубасили по ребрах, мешканців будинку втихомирили скотчем.
 
Коли ж на місце події прибули керівник цієї фірми ще з двома співробітниками та молодий чоловік iз відеокамерою, їх буквально розстріляли.
 
«Приїздить поліція, машина розстріляна рейдерами, благо, всі живі, машина в решето. Реальний розстріл, на тлі якого Пашинський — ангел (хоч чорт)», — написав у соцмережі депутат Криворізької міської ради Микола Колесник.
 
«Вони вивели мою маму і брата з погрозами під дулами автоматів, а коли приїхали журналісти з представником фірми, то їх обстріляли і закидали гранатами. Я не уявляю, що було б, якби в будинку в цей час були мої діти», — повідомила у свою чергу одна з господарок особняка Анна Марченко.
 
Як розповіла жінка, у них триває судовий процес iз банком, у якому будинок є забезпеченням кредиту.
 
І хоч кінця-краю цій тяганині поки що не видно, законні власники дізналися, що їхню оселю примудрилися недорого продати.
 
Зроблено це було шляхом підроблення підпису пані Анни на договорі з адвокатом, яка від її імені, підробивши ще й підпис судді, забезпечила видачу документа про володіння будинком на іншу особу.
 
І хоч за цим фактом наразі відкрито кримінальне провадження, новоявлені господарі вдалися до послуг «тітушок». 
 
Цю «іншу особу» жіночої статі (пані адвоката) правоохоронці затримали, а молодиків з автоматами... відпустили.

Напад на «снігову комісію» 

А 12 січня в обласному центрі невідомі в масках скоїли зухвалий напад на службовий мікроавтобус комісії міської ради, яка перевіряла якість прибирання... снігу на вулицях міста.
 
У салоні авто перебували близько десяти представників різних комунальних служб і підприємств.
 
Позашляховик «Лендкрузер» пересувався за ними години з півтори, аж доки не підрізав мікроавтобус. Надалі все відбувалося, немов у кіно, — невідомі підбігли до авто і почали його трощити. 
 
«Ззаду удар по кузову мікроавтобуса, розбивають бокове скло. Слава Богу, ніхто не постраждав, скло не посипалося в очі, хоча там були члени комісії. Після цього почули два удари, після яких почалося шипіння повітря, ми зрозуміли, що двоє коліс були прорізані. Молодик, десь приблизно зростом 180, розмахується тротуарною плиткою і кидає просто в лобове скло», — розповів Олексій Кочура, заступник голови міської комісії з санітарного стану міста Дніпро.
 
Саме після цього Борис Філатов і звернувся до очільників Генпрокуратури та МВС.

«Тітушок» зібрав мер»?

Проте наступного дня після зухвалого і малозрозумілого щодо мотивації нападу на «снігову комісію» події набули нових обертів, мимоволі засвідчивши, хто за цим може стояти.
 
Адже під стінами облдержадміністрації зібралися підприємці, які протестували проти зініційованого міською владою демонтажу білбордів, кіосків, звинувачуючи мера Бориса Філатова у рейдерстві і вимагаючи його відставки, адже такі дії міської влади знищують дрібний і середній бізнес.
 
Помічена тут була і партія «Громадська сила», очолювана старожилом дніпровського політикуму Загідом Красновим.
 
Не так давно він боровся за мандат депутата Верховної Ради по одному з виборчих округів в обласному центрі, який вивільнився внаслідок того, що обраний раніше до українського парламенту саме у ньому Борис Філатов у запеклій боротьбі за посаду міського голови переміг відомого в Україні ставленика «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула.
 
Проте Краснову і цього разу стати нардепом не поталанило, хоч вiн i посів почесне друге місце з-поміж близько шести десятків кандидатів.
 
Борис Філатов після цього у соцмережі закликав Загіда Геннадійовича з політики піти взагалі. Але такого бажання Краснов поки що не виявив.
 
Навпаки, час від часу проявляє активність різними способами, вочевидь скерованими на те, щоб дошкулити саме Філатову.
 
«Мер міста взяв собі підхід, що людей, які його критикують і не згодні з його позицією, потрібно знищувати. Він зібрав «тітушок» з Білої Церкви, Запоріжжя та інших міст. Одягнув їх у камуфляжну форму і хотів подати, що це зробила якась інша сторона. Тут питання навіть не в білбордах, а в тому, є закон у нас у країні чи немає», — так сформулював Загід Краснов свою позицію щодо останніх подій.
 
Не надто церемонився у висловлюваннях і сам Борис Філатов, написавши у «Фейсбуці»:
 
«Міські божевільні, войовничі бабусі, студенти з гуртожитків, бажаючі підзаробити по 100 гривень, старші зі списками. Бідні, знедолені люди і депутати міськ­ради, які рвуть перед ними горлянку. Декілька каденцій. Кондові злодюги. Агресивні нездари. «Кришувателі» кіосків, маршруточників і парковок... Лузери, що втратили надії, вже відкрито проголошують на мітингу, що вони скрізь «у частці і в темі», а «хуліган Філатов їх зору позбавляє».

Нова посада судді-сепаратиста

Утім, на питання, «чим же завинила «снігова комісія», яка, не доводиться сумніватися, просто потрапила «під роздачу» у протистоянні міського голови і старожила місцевого політикуму, відповіді так і немає.
 
В яких формах це протистояння може виявитися й надалі, передбачити справді важко... 
 
Тим більше що пан Філатов і сам дає підстави для розмов. Ось і на вищезгаданому мітингу під стінами Дніпропетровської ОДА багато говорили про сумнівну постать Валерія Чорнобука.
 
На час окупації Криму Росією він перебував на посаді голови Апеляційного суду Автономної Республіки й у відомому інтерв’ю Центру журналістських розслідувань заявляв, що залишається працювати і буде сприяти переходу судів на півострові на судочинство згідно з законодавством країни-агресора.
 
Коли ж Валерія Чорнобука загарбники оголосили персоною нон-грата, тобто виявився непотрібним і їм, він не лише заявив про вірність Україні, а й готовність служити в Українській армії, до лав якої, зрештою, й потрапив.
 
А потім указом Президента України був призначений суддею Апеляційного суду Дніпропетровської області, пропрацювавши на цій посаді, щоправда, недовго.
 
За найпоширенішою версією, йому довелося з цієї посади піти насамперед унаслідок протестів громадськості.
 
Тепер же Валерій Чорнобук опинився у штаті Дніпропетровської міської ради, та ще й відповідальним за питання безпеки!
 
І саме ця тема стане головним козирем для опонентів мера принаймні найближчим часом.
 
Адже вже минулої неділі на одному з інтернет-сайтів з’явилася публікація про всі перипетії долі Валерія Чорнобука.
 
При цьому її преамбула на двозначність не страждає: «Дніпропетровська міськрада стала рідним домом для зрадників і сепаратистів, які відкрито підтримали російську агресію. Зображаючи з себе запеклого патріота і захисника регіону від «русского міра», мер міста Борис Філатов дає роботу і платить зарплату тим, хто відкрито закликав визнати владу російських окупантів у Криму». 
 
Також повідомляються перипетії того, яким чином Валерій Чорнобук дійшов до такого життя, що став себе позиціонувати як патріот України.
 
«Як повідомляли ЗМІ, Чорнобук розраховував, що угруповання Аксьонова — Константинова залишить його у кріслі головного судді Криму, однак у «нової влади» виявилося своє бачення на керівництво судової гілки, тому Чорнобука просто викинули з суду, як відпрацьований матеріал. Зрозуміло, що поведінкою судді-зрадника зайнялися відповідні органи, але у підсумку особисто Президент України Петро Порошенко його амністував.
 
Цьому сприяла піар-акція, яка була влаштована для обілення зрадника. Чорнобука для красивої картинки формально записали в батальйон територіальної оборони, влаштували директором лазні. Після цього зняли кiлька замовних сюжетів, написали декілька замовних статей, на яких сепаратист позував у армійській формі з автоматом. Вуаля — готова легенда про те, як Чорнобук немовби спокутував свою провину, хоча до зони АТО навіть не наближався», — повідомляє інтернет-джерело. 
 
Хай там як, саме тема нового призначення Валерія Чорнобука погрожує цього тижня затьмарити всі інші.
 
При тому, що саме щодо кадрової політики Філатова у громадськості і, тим паче, його політичних опонентів і до цього виникало чимало запитань.
 
Призначення одним із заступників міського голови однієї з найпомітніших осіб у місцевій організації Партії регіонів, а після цього — й «Опозиційного блоку», Світлани Єпіфанцевої, зрештою, списали на такий собі тактичний хід.
 
Мовляв, вона представляє одну з найвпливовіших політсил, з якою необхідно знаходити компроміси.
 
Проте така відмовка ніскільки не підходить щодо ще одного заступника мера, вже в минулому, Дмитра Погребова, до цього у публічності не поміченого.
 
Тепер же він став іще одним запеклим опонентом Бориса Філатова.