Заброньований кордон

Заброньований кордон

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Теплого суботнього дня біля заводу «Ленінська кузня» було людно. Керівництво і працівники заводу, проектанти і конструктори, журналісти зібралися, щоб побачити урочистий спуск на води Дніпра надсучасного бронекатера. Як уже повідомляла «УМ», його на замовлення Узбекистану, в результаті підписаного контракту між українською стороною та Держдепартаментом США, було спроектовано і побудовано столичними корабелами. Бронекатер (перший з двох запланованих) охоронятиме кордон з Афганістаном, боротиметься з контрабандистами та можливими терористами.

Перлині біля моря — достойну оправу

Перлині біля моря — достойну оправу

Україна вже тричі представлена в цій номінації: історичним центром Львова та столичними комплексами Софії Київської і Києво-Печерської лаври. А у 2006 році до них може приєднатися й історичний центр Одеси. Процес підготовки пакета документів для експертів ЮНЕСКО, а також вибір номінації триває вже понад шість років. Спочатку Указ Президента України передбачав документування ансамблю Одеського оперного театру з прилеглою територією. Втім, незважаючи на незаперечну архітектурну цінність будівлі, Одеська опера не була настільки унікальною та значущою, як того вимагали критерії ЮНЕСКО. Іншими словами, у світовому масштабі таких перлин назбирається чимало, а список — лише для надзвичайних.

Глазенапівська замість Декабристів

Глазенапівська замість Декабристів

Навіть через 13 років української незалежності у центрі Миколаєва можна вільно вивчати історію радянського періоду. Адже тутешні вулиці, бульвари, сквери досі носять імена червоних наркомів і маршалів радянської епохи та іноземних революціонерів. Самі ж миколаївці вважають, що таблички на будинках з «чужими» іменами слід прибрати, повернувши старі назви проспектам, бульварам, вулицям, провулкам і скверам.

Перші жертви об'їзної

Перші жертви об'їзної

Цю об'їзну дорогу у напрямку Києва на околиці Дніпропетровська було введено в дію до Дня незалежності. Вона мимоволі стала предметом особливої гордості призначеного більше року тому на посаду голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимира Яцуби. Як би там не було, з введенням нової магістралі виїзд на столицю став зручним і гідним не першого, але й не другого міста України. Чи не найголовнішою його перевагою називалося те, що потужний транспортний потік проходитиме там, де найменше людей. До того ж було вжито усіх заходів для унеможливлення аварійності на цьому відрізку автошляху Кобеляки — Царичанка — Решетилівка.

«Мінер» помиляється не один раз?

«Мінер» помиляється не один раз?

Правоохоронці продовжують розслідування за фактом вибуху, що прогримів вранці біля дверей однієї з квартир у багатоповерхівці на вулиці Артема. І поступово з'являється все більше підстав, аби стверджувати про фатальну помилку «мінерів», які, ймовірно, розташували вибуховий пристрій не біля тих дверей.

За що платимо

За що платимо

Події сумського студентського літа не стерлися в пам'яті сумчан — вони проросли в осінь. Відбуваються мітинги, вже не лише студентські, на яких лунає настійливий лейтмотив: голову Сумської облдержадміністрації Щербаня та головного міліціонера області Плеханова — у вiдставку! До слова сказати, присвоєння чергової зірочки пану Плеханову саме в розпалі протесту проти неправомірних, на думку громадськості, дій міліції не додало авторитету серед сумчан ні йому, ні його керівництву та керівництву держави загалом. Багато хто вважає це демаршем: ось, мовляв, держава продемонструвала, за що відзначає нашу міліцію — за побиття дітей, причому відразу після факту. І чи такі дії мають оплачуватись нашими податками, на які, власне, існують правоохоронні органи?

Соняшник на курганах

Соняшник на курганах

Прокуратура Веселівського району Запорізької області порушила кримінальну справу щодо місцевого фермера, який розорав два скіфські кургани. Як повідомив УНІАН помічник прокурора Веселівського району Сергій Шмаленя, факт розорювання курганів, які є історичною цінністю і внесені до державного реєстру пам'яток культурної спадщини, було виявлено під час перевірки, що проводилася прокуратурою спільно з представниками Запорізької обласної інспекції з охорони пам'яток культури.

Джипи на кордоні

Джипи на кордоні

Ключі від новеньких автомобілів начальнику прикордонної поліції провінції Васіт, бригадному генералу Абдулі Хашину Фянсалу Аль Аміру в урочистій обстановці передали командири 6-ї та 7-ї окремих механізованих бригад, генерал-майори Сергій Островський та Сергій Попко. Але питання, за чий рахунок цей атракціон небаченої щедрості, відпало саме по собі. Адже, як повідомили «УМ» в Управлінні прес-служби міністра оборони, платять за все американці, згідно з програмою реалізації гуманітарних проектів. Незрозумілою, правда, є «сором'язливість» дядька Сема у цьому питанні — чому такі подарунки США робить руками миротворців з інших держав. Відповідь, мабуть, — у «популярності» янкі серед місцевого населення. До речi, на гуманітарку оголошують гранти, проводять тендери тощо.

Після смерті солдат перестає бути ворогом

Після смерті солдат перестає бути ворогом

Як відомо, з 1939 по 1944 рік Закарпаття перебувало в складі Угорщини, а відповідно — більшість чоловічого населення було мобілізовано в угорську армію і воювало на східному фронті. За часів комуністичного режиму на цю тему було накладено табу. Більше того, факт участі у війні на боці угорців, м'яко кажучи, не вітався. Тепер, коли ідеологічні бар'єри зникли, всі розуміють, що це частина нашої спільної історії.

Яка рибалка без пляшки?

Яка рибалка  без пляшки?

Зима не за горами, й тільки лід скує Дніпро, як вервечки черкаських рибалок знову потягнуться на річку за рибкою, нехтуючи елементарними правилами безпеки. Для таких відчайдухів пенсіонер із Черкас Олександр Толбатов зробив простий та дешевий рятувальний жилет. Це звичайні дволітрові пластикові пляшки, чотири на спині й чотири на грудях, наповнені пінопластом, котрі здатні втримати на поверхні води людину, вагою більше 100 кілограмів. Більше того, цей пристрiй тримає на плаву не тільки власника жилета, а й людину, яка вхопилася за нього. Таким чином 8 пластикових пляшок здатні врятувати двох рибалок, якщо ті потраплять у екстремальну ситуацію.

Ідучи на побачення, не забудь респіратор

Ідучи на побачення, не забудь респіратор

Досi народ телефонував за номером «01» не раніше, ніж вогонь виривався з-під контролю і ставав стихійним лихом. Тепер цим номером користуються і тоді, коли пожежі ще немає... хоча вогонь уже встиг накоїти неприємностей. Як от у даному випадку, про який повідомили в Центрі громадських зв'язків Головного управління МінНС у Луганській області.

Всі статті рубрики