Таким не місце у пристойному товаристві

03.09.2014
Таким не місце у пристойному товаристві

Австралія запропонує країнам, які належать до групи 20 найбільш економічно розвинених держав світу, відкликати запрошення президенту Росії Володимиру Путіну на саміт «Великої двадцятки» в австралійському місті Брісбен. Про це повідомив міністр торгівлі Австралії Ендрю Робб. Глава австралійської дипломатії Джулі Бішоп та міністр оборони Девід Джонсон викладуть таку пропозицію на саміті НАТО, який відбудеться цього тижня в Уельсі.

«Дедалі більше осіб стурбовані його майбутньою присутністю (на саміті), але побачимо, яким буде результат цих розмов. Адже таке рішення не може бути ухвалене Австралією в односторонньому порядку», — сказав Робб в інтерв’ю австралійській телемережі Ей-Бі-Сі.

Раніше німецька газета «Хандельсблатт» повідомила, що з огляду на негативну роль, яку Росія відіграє в Україні, її можуть тимчасово виключити з G20. Так, як раніше вже виключили з G8. Щоправда, в самій Москві вигнання Путіна з клубу лідерів вісьмох провідних держав світу «не помітили». Як заявив позавчора міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, партнери Росії по «Великій вісімці» «просто прогуляли засідання в Сочі» (саме в цьому російському місті мав відбутися цьогорічний саміт G8, до того як Росія анексувала Крим і відвернула від себе увесь цивілізований світ).

Утім зневага з боку «Великої двадцятки» для Кремля була б значно болючiшим ударом. Адже до G20 входять не лише недружні нині до агресивного путінського режиму Австралія, Велика Британія, США, Німеччина, Франція, Канада, Японія тощо, а й держави, від яких Москва сподівається підтримки й союзництва — Аргентина, Бразилія, Індія, Китай…

Та й сам Лавров, коментуючи ситуацію з виключенням Росії з «Великої вісімки», наголосив, що «порядок денний» цього лідерського клубу останніми роками «втратив значення» — саме тому й було створено «Велику двадцятку», яка відіграє значно важливішу роль у нинішньому міжнародному співтоваристві.

Саміт G20 у Брісбені запланований на листопад. І якщо Австралії справді вдасться до того часу переконати решту його учасників у тому, що участь Путіна в цьому представницькому зібранні є недоречною, це похитне позиції Росії на світовому ринку значно більше, ніж того хотілося б Кремлю.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>