НОВИНИ ПЛЮС

27.08.2014

Знайдено ліки проти лихоманки Ебола

Двох американців, які захворіли в Ліберії на лихоманку Ебола і були евакуйовані до США, виписали з лікарні в штаті Джорджія. Як повідомляє радіо «Свобода», медсестра Ненсі Райтбол та лікар Кевін Брентлі повністю одужали від хвороби, яка досі вважалася невиліковною.

Під час лікування Райтбол і Брентлі вживали експериментальний препарат ZMapp, розроблений каліфорнійською фармацевтичною компанією. За словами лікарів, пацієнти повністю подолали вірус, тож можна вважати, що ліки успішно пройшли випробування. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у результаті нинішнього спалаху Еболи на заході Африки загинуло вже понад 1300 людей.

ДТП в Єгипті: 38 загиблих, поранено українку

38 людей загинуло і 41 отримали поранення в аварії, що сталася в ніч із 21 на 22 серпня на півдні Синайського півострова в Єгипті. Як повідомляє УНІАН, неподалік популярного курорту Шарм-ель-Шейх зіштовхнулися два автобуси. За попередньою інформацією, водій одного з них заснув за кермом. Удар був такої сили, що одна з машин перекинулася. До самого ранку рятувальники витягували фрагменти тіл загиблих із понівеченого автобуса, на місці події працювало 30 бригад швидкої допомоги.

Серед постраждалих — четверо іноземців: молода дівчина з України, мати і дитина з Саудівської Аравії та громадянин Ємену. Решта поранених та всі загиблі — громадяни Єгипту.

Землетрус у США

На півночі американського штату Каліфорнія оголошено надзвичайний стан після того, як у неділю, 24 серпня, там стався землетрус магнітудою 6 балів — найпотужніший за останні 25 років. Найбільше постраждало місто Напа, де поранення отримали 87 людей, з них троє перебувають у тяжкому стані. Як повідомляє місцева влада, понад 10 тисяч домогосподарств міста залишилися без електрики.

«Малайзійські авіалінії» опинилися на межі банкрутства

Авіакомпанія «Малайзійські авіалінії», літаки якої зазнали двох найбільших авіакатастроф цього року, перебуває у вкрай важкому економічному становищі. Як пише сайт Mashable.com, літаки малайзійського перевізника здійснюють рейси «практично порожніми». Люди бояться подорожувати літаками цієї компанії після того, як у березні під час рейсу «Куала-Лумпур — Пекін» безслідно зник лайнер із 239 людьми на борту, а в липні над Донбасом був збитий «Боїнг-777» із 298 пасажирами та членами екіпажу. Як зазначають оглядачі, попри те, що в другій трагедії немає жодної провини авіаперевізника, на репутації «Малайзійських авіаліній» ця катастрофа, з урахуванням попередньої, позначилася найгіршим чином. Не допомагають ні значні знижки на квитки, ні додаткова комісія турагентам, яку компанія виплачує за продаж турів із перельотом її літаками. Щодня «МА» втрачають понад 2 млн. доларів, і якщо врахувати, що впродовж п’яти попередніх років компанія також працювала зі збитками, це може завершитися навіть банкрутством.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>