27.08.2014

Олімпізм

За два дні до закінчення змагань на ІІ Юнацькій Олімпіаді в Нанкіні збірна України посідала четверте місце в неофіційному медальному заліку, маючи в активі 21 нагороду (6 золотих, 8 срібних, 7 бронзових). Попереду вчора в обід ішли команди Китаю (34+10+13 = 57), Росії (22+18+11 = 51), США (7+2+6 = 15).

Серед останніх результатів нашої збірної варто виділити перемоги з особистими рекордами Гліба Піскунова в метанні молота (82.65), Юлії Левченко — у стрибках у висоту (1.89) та Єлизавети Бабій — у довжину (6.26). Гімнаст Владислав Грико здобув «срібло» у вправах на коні та «бронзу» — на кільцях. Тенісистка Ангеліна Калініна програла матч за третє місце в «одиночці» Ірині Шиманович із Білорусі (6:3, 6:7, 2:6), але разом зі своєю кривдницею здобула «золото» в парному розряді, обігравши російський дует Касаткіна/Комардіна — двічі по 6:4.

Біатлон

На чемпіонаті світу з літнього (роликового) біатлону в російській Тюмені доросла збірна України здобула дві медалі. Валентина Семеренко виборола «срібло» в гонці переслідування, стартувавши з п’ятої позиції за підсумками спринту. При цьому в обох жіночих дисциплінах золоту нагороду здобула словенка Тея Грегорін. Друге «срібло» — в активі українців у змішаній естафеті. Ірина Варвинець, Валя Семеренко, Артем Прима і Сергій Семенов поступилися тільки команді Чехії (+1:47.8). У чоловіків наші найкращі позиції — 11-ті (Прима в спринті, Семенов у «персьюті»).

Дзюдо

На чемпіонаті світу з дзюдо, що стартував позавчора в Челябінську, українка Марина Черняк у ваговій категорії до 48 кг після поразки в 1/4 фіналу француженці Бушар претендувала на «бронзу», але вже на початку втішних сутичок поступилася й кубинці Местре. У чоловіків до 60 кг наш Геворг Геворгян зійшов із дистанції в другому колі.

«Формула-1»

Австралійський пілот «Ред булл» Даніель Ріккардо, стартувавши з п’ятої позиції, виграв третій етап у сезоні та другий поспіль. Німець Ніко Росберг із «Мерседеса», який мав «поул-позишн», фінішував другим і серйозно збільшив відрив у загальному заліку від партнера по команді Льюїса Хемілтона. Британець зійшов на 38-му колі через пошкодження боліда, що було спричинене зіткненням із тим же Росбергом ще в дебюті гонки.

Чемпіонат світу. 12-й етап. Гран-прі Бельгії (Спа-Франкоршам, 308,052 км, 44 кола). Залікова десятка: 1. Ріккардо («Ред булл») — 1:24:36.55; 2. Росберг («Мерседес») — відставання 3.38; 3. Боттас («Уїльямс») +28.03; 4. Райкконен («Феррарі») +36.81; 5. Феттель («Ред булл») +52.19; 6. Баттон («Макларен») +54.58; 7. Алонсо («Феррарі») +1:01.16; 8. Перес («Форс Індія» +1:04.29; 9. Квят («Торо россо») +1:05.34; 10. Хюлькенберг («Форс Індія») +1:05.69.

Загальний залік: Росберг — 220, Хемілтон («Мерседес») — 191, Ріккардо — 156, Алонсо — 121, Боттас — 110, Феттель — 98, Хюлькенберг — 70, Баттон — 68, Масса («Уїльямс») — 40, Райкконен — 39...

Кубок конструкторів: «Мерседес» — 411, «Ред булл» — 254, «Феррарі» — 160, «Уїльямс» — 150, «Макларен» — 105, «Форс Індія» — 103, «Торо россо» — 19, «Лотус» — 8, «Марусся» — 2, «Заубер», «Катерхем» — 0.

Головний тренер Майк Фрателло назвав остаточний склад збірної України на чемпіонат світу, який відбудеться в Іспанії з 30 серпня по 14 вересня.

Захисники: Сергій Гладир («Нансі», Франція), Юджин Джетер («Шаньдунь», Китай), Дмитро Забірченко («Будівельник»), Олександр Липовий (без клубу), Святослав Михайлюк («Канзас Стейт», США), Олександр Мішула («Дніпро»).

Форварди: Максим Корнієнко («Хімік»), Максим Пустозвонов («Будівельник»), Ігор Зайцев (без клубу).

Центрові: В’ячеслав Кравцов (без клубу), Кирило Натяжко («Летувос рітас», Литва), Артем Пустовий («Хімік»).

Бокс

Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями IBF, WBA, WBО, IBO Володимир Кличко скасував титульний бій із болгарином Кубратом Пулєвим, що мав відбутися 6 вересня в Гамбурзі. За повідомленням менеджерів, на тренуванні в австрійському Гоїнгу Кличко розірвав м’язи підколінного сухожилля. Сторона Пулєва сподівається, що бій може відбутись орієнтовно наприкінці жовтня.