Номер 016 за 02.02.2011
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Політична реклама в "УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Коли, на вашу думку, закінчиться війна на Донбасі?
за кілька тижнів
за 2-3 місяці
до кінця року
за кілька років
важко сказати
     

Транспортне «ельдорадо» триває
Метро для пенсіонерів та інвалідів лишили безкоштовним
Максим САВЧУК   

Повідомлення прес–служби Київського метрополітену про те, що з 28 січня пенсіонерам та інвалідам доведеться платити за проїзд у «підземці», активно спростовує міська влада. «Заяви про те, що люди пенсійного віку та інваліди не будуть безплатно користуватися метрополітеном, не відповідають дійсності», — процитувала слова Олександра Попова прес–служба, щойно повідомлення про платний проїзд для пільговиків облетіло всі ЗМІ. Більше того — на офіційному порталі Київської влади запевнили: «Пільги щодо без­оплатного проїзду в метрополітені пенсіонерам та інвалідам, які не мають права на цю пільгу відповідно до чинного законодавства, надалі будуть забезпечені завдяки програмі «Турбота. Назустріч людям» як додатковий соціальний захист».

Після цього Київський метрополітен видав спростування: «Безкоштовний проїзд для пенсіонерів та інвалідів, а також інших соціально незахищених категорій пасажирів, у Київському метрополітені не скасовано. Наразі залишається дійсним перелік категорій громадян, яким відповідно до нормативно–правових актів надається право безоплатного проїзду в метрополітені».

Однак минулої п’ятниці, в день анонсованої втрати преференцій, частина пільговиків таки заплатила — ті пенсіонери, які напередодні дізналися про «обов’язкову оплату» з випусків новин. Ті, хто новин не дивився, так само проходили за своїми посвідченнями.

Учора кореспондент «УМ» перевірив: за посвідченнями на станції метро так само проходять усі пільгові категорії населення.

 

ДО РЕЧІ

Раніше КМДА планувала окремим пільговим категоріям видати спеціальні соцкартки, власники яких матимуть право на безкоштовний проїзд. У майбутньому за посвідченням зможуть їхати тільки ветерани праці, діти війни, інваліди I і II груп по зору, з ураженням опорно–рухового апарату I,II груп та їхнi супроводжуючі (пільговики, список яких визначений державою).

Усі інші, включаючи пенсіонерів, багатодітних та інші групи інвалідів і малозабезпечених, проходитимуть у «підземку» тільки за соцкарткою, кількість поїздок на якій буде обмеженою. Наразі обговорюють два варіанти: соціальні картки, які видадуть пільговикам у «соцзабезі» (на них буде 60 поїздок на місяць), або лімітовані проїзні, які також видадуть окремо.

Статті по темі Друкована версія
Обговорити у форУМі
РОЗДIЛИ
ІнФорУМ
Політика
Регіони
Світ
Економіка
Столиця
Кримінал
Наука
Культура
Спадщина
Очевидне-неймовірне
Спорт
Смачне життя
Калейдоскоп
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)
 Разрешение на работу для иностранцев