До Перемоги буде допомога

До Перемоги буде допомога

Цьогоріч уперше День перемоги Київ святкуватиме на головній площі столиці — майдані Незалежності. Урочистий мітинг на майдані відбудеться одразу після завершення святкового параду Хрещатиком, у якому візьмуть участь ветерани Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці та військові оркестри. Досі, нагадаємо, після параду всі урочистості переносилися на майданчик біля Музею Великої Вітчизняної війни, що на Печерську. Власне, тут також цьогоріч плануються урочистості, але, як повідомив журналістам начальник відділу у справах ветеранів Київської міськдержадміністрації Геннадій Селіванов, традиційне народне гуляння в Печерському ландшафтному парку цього разу буде без солдатської каші. Її ветерани зможуть покуштувати на святкових заходах, організованих у кожному районі столиці.

Тимур-2 і його «бригада»

Тимур-2 і його «бригада»

Часи, коли підлітки за прикладом книжного героя гуртувалися в «команди» й допомагали старим та немічним, змінились іншими. Однак згадану категорію населення намагається не випускати з поля зору й теперішнє підростаюче покоління. Щоправда, при цьому дітлахи орієнтуються вже не на Тимура, а на телевізійних героїв, об'єднаних у «бригади». Отож і троє школярів з Вугледара вирішили на практиці підкріпити отримані біля «ящика» сумнівні навики.

Не такий страшний «монстр», як на це сподівалися

Не такий страшний «монстр», як на це сподівалися

Півроку тому, заганяючи міськводоканали під дах загальнообласного водопостачального монополіста «Луганськвода», автори проекту не скупилися на обіцянки поліпшити, покращити, збільшити... Зокрема, покращити стан розрахунків: за воду — з клієнтами, за спожиту електроенергію — з «Луганським енергетичним об'єднанням». Оскільки, як уже не раз повідомлялося, останнє вкрай незадоволене тим, як з ним розраховуються водопостачальники. Остання домовленість між двома монстрами обласного масштабу, досягнута за сприяння облдержадміністрації, виглядала так: електропостачання не відключатимуть, якщо «Луганськвода» платитиме мінімум на рівні 60 відсотків.

Крути — не крути, а за краник заплати

Крути — не крути, а за краник заплати

До яких тільки кроків не вдавалося керівництво головної водопостачальної організації обласного центру, комунального підприємства «Рівневода», аби змусити мешканців Рівного розрахуватися за спожиту воду. Запровадили навіть запрограмовані телефонні дзвінки, коли автомат по черзі набирав номери боржників і нагадував про необхідність сплатити за надані послуги. Втім це не дуже допомогло — покращення внесення «водяної плати», скоріше, можна пояснити регулярністю виплати зарплат і пенсій, аніж бажанням населення погасити накопичені борги, через які Рівне опинилося на голодному водяному пайку — життєдайну вологу постачають в оселі мешканців від шостої години ранку до дев'ятої вечора.

Тюрмі не до лампочки

Тюрмі не до лампочки

У такий спосіб біля стін запорізького управління Державного департаменту України з виконання покарань вони вимагають повернення боргів від однієї з тюрем області. Ініціатор голодування, директор дніпропетровського приватного підприємства «Візір» Олена Головенко, пояснює, що до такого кроку відчаю довелося вдатися з причин доволі банальних. Згідно з підписаними угодами вони поставили на адресу Біленьківської виправної колонії №99, розташованої в Запорізькому районі, продукцію на суму понад 68 тисяч гривень (це були продукти харчування та електролампочки). Однак розплачуватися з ними ніхто не бажає. Звертатися до Господарського суду підприємці не бачать сенсу, бо, за свідченням Олени Петрівни, вони вже мають невдалий досвід вибивання боргів через суд. А тому у правосуддя не вірять.

«Хабар» пішов за димом?

«Хабар» пішов за димом?

Важко сказати, наскільки ефективною виявиться спроба членів Вінницького обласного осередку УНА-УНСО втрутитися в протистояння групи таксистів-маршрутників, які розбили наметове містечко на центральній площі, та міської влади (див. «УМ» за 9 квітня ц. р.), але зовнішня ефектність їхньої нової витівки — поза сумнівом. Так само точно розрахований і момент для її проведення. За ті три тижні, поки існує наметове містечко, ситуація істотно змінилася: новий конкурс на право працювати на ринку пасажирських перевезень маршрутними таксі з чітко виписаними умовами і термінами, проти якого боролися водії бусиків, таки оголошено. Це означає, що маршрутники, попри свою крайню знервованість і небажання поступатися принципами, таки програли.

Не плач, Алісо!

Не плач, Алісо!

В улюблениці хмельничан ведмедиці Аліси, яка ось уже восьмий рік живе в міському парку культури і відпочинку, нарешті з'явилося потомство. Свого часу бідну тварину залишив тут, буцімто тимчасово, заїжджий молдавський цирк. Спливли місяці й роки, однак господарі не подавали голосу, тож стало очевидним, що ведмедицю кинули напризволяще.

Копанка як братська могила

Копанка як братська могила

У саморобній нелегальній шахті-копанці на території Сніжнянської міськради (Донецька область) загинули троє мешканців Красного Луча, що на Луганщині. Начальник краснолуцького загону Державної пожежної охорони Валерій Григор'єв, який брав участь у ліквідації наслідків аварії, повідомив, що причиною смерті чоловіків, наймолодшому з яких — 29 років, а найстаршому — 40, стало, за попередніми даними, отруєння чадним газом. За словами Валерія Олексійовича, пожежі в шахті не було.

«Гарт» для шовкопряда,

«Гарт» для шовкопряда,

Надзвичайна ситуація у володіннях Черкасилісу, яку оголосило МінНС у Черкаській області у зв'язку з масовим нашестям на зелені масиви таких шкідників лісу, як дубовий похідний шовкопряд та сосновий шовкопряд, пішла на спад. Як повідомив «Україні молодій» Сергій Ткачук, в.о. головного лісничого обласного лісогосподарського об'єднання «Черкасиліс», із 12 тисяч гектарів лісу, де «пасся» сосновий шовкопряд, уже оброблено 11тисяч 100 гектарів.

Всі статті рубрики