І з ким тут грати?

22.05.2010

Воротар канадців Кріс Мейсон пропустив позавчора п’ять шайб — Росія обіграла «кленових» на третьому чемпіонаті поспіль. (Фото Рейтер.)

Четвергові чвертьфінали на чемпіонаті світу, що вже два тижні триває в німецьких містах Гельзенкірхен, Кельн і Маннгейм, принесли наоднозначні емоції. Все ж таки від протистояння гігантів, збірних Канади й Росії, чекали більшого. Утім явна перевага в класі росіян — чинних чемпіонів світу — вбила інтригу вже на початку другого періоду, коли Павло Дацюк філігранно зняв павутиння з сітки воріт родоначальників хокею. Для порівняння «вагових категорій»: росіяни привезли до Німеччини 14 учасників Олімпіади–2010, тоді як канадці виставили лише одного — Корі Перрі.

На відміну від Кельна, де сумнівний реванш за поразку в Ванкувері святкувала невелика російська «торсида», Мангейм позавчора «стояв на вухах». Перший в історії збірної Німеччини вихід до півфіналу світового форуму стався завдяки єдиному голу у ворота начебто більш стабільних швейцарців. Сайт Міжнародної федерації охрестив це «дивом у Мангеймі». Уже після фінальної сирени хокеїсти сусідніх країн порадували переповнену «САП–арену» ще й масовою бійкою.

Дуель рівних суперників, фінів і чехів, закінчилася лише серією булітів — перемогу слов’янам у «лотереї» приніс форвард магнітогорського «Металурга» Ян Марек. А от сенсаційні данці обмежилися виходом лише до вісімки найкращих — у чвертьфіналі вони закономірно програли іменитим шведам.

Тож у півфіналах сьогодні зіграють Швеція — Чехія, Росія — Німеччина.

Чемпіонат світу. Вищий дивізіон (Німеччина). Чвертьфінали

Росія — Канада — 5:2 (Афіногенов, 20; Дацюк, 22 (більш.); Малкін, 38 (більш.), 57; Федоров, 48 — Таварес, 54; Душен, 60), Швеція — Данія — 4:2 (Нільсон, 15 (більш.); Андерссон, 28; Валлін, 33 (менш.); Омарк, 54 (більш). — Дамгард, 34; Мадсен, 58 (більш.)), Фінляндія — Чехія — 1:2 Б (Контіола, 1 — Клепіш, 42 (більш.); вирішальний буліт — Марек), Німеччина — Швейцарія — 1:0 (Гогулла, 31).

* * *

НХЛ. Кубок Стенлі. 1/2 фіналу (фінал Східної конференції). «Монреаль» — «Філадельфія» — 5:1 (рахунок серії до чотирьох перемог — 1:2).

А ТИМ ЧАСОМ...

Київський «Будівельник» підтвердив підписання контрактів із шістьма хокеїстами — українським воротарем Костянтином Симчуком, чеськими нападниками Леошем Чермаком (екс–«Сибір»), Петром Вамполою («Пльзень»), захисниками Петром Гржегоржеком («Чеське Будейовіце») та Томашем Куделкою (із фарм–клубу «Оттави»), а також словацьким форвардом Томашем Буліком («Банська Бистриця»).