Фактор Трампа: несподівано, неприємно, але не смертельно

12:45, 09.11.2016

Після оголошення результатів виборів в Америці усі намагаються усвідомити, що відбулося, чому, що чекати? Ну, наскільки це взагалі можливо за ситуації, коли президентом США став бізнесмен, який не має досвіду і будь-якої політичної репутації, реноме, знань, навичок і тд.

 

Власне, найбільша проблема з Трампом не в тому, що він «якийсь не такий» (щодо політичних підходів), а в тому, що ніхто не знає взагалі який він? Ми не знаємо його світогляд (припускаємо, що просто немає), способи прийняття рішень в сфері безпеки і зовнішньої політики, людей, які формуватимуть його порядок денний і займатимуться реалізацією його зовнішньої політики.

 

Він, Дональд Трамп, поверне Америці велич. Так це звучало під час виборчої кампанії. Але «повернути Америці велич»– це така сама пустопорожня фраза, як і «обрання Трампа – це катастрофа».Як поверне велич? В чому катастрофа? В його ставленні до РФ? Але яке у нього ставлення до РФ?

 

«Я поважаю Путіна, як сильного політика і лідера, який примусив слухати себе», – це емоції, а не політика. Це ніяк не зменшує тертя в питаннях стратегічних ядерних озброєнь і не знімає непорозумінь в Сирії. Це навіть не означає скасування санкцій проти РФ, тим більше, що частково вони запроваджені Конгресом, а не президентом США.

 

Зрозуміло одне – бажання і ресурси США допомагати на міжнародній арені іншим зменшуються. Фокус уваги переноситься на Китай, Тихооеканський регіон і Близький Схід (який в американській практиці включає в себе все аж по Афганістан).

 

Політичні, фінансові, безпекові ресурси США потрібні для виживання України. А ось боротьба за доступ до них ставатиме більш конкурентною. Чим ми переконаємо президента і новий істеблішмент США, що допомагати потрібно саме нам – ось де проблема і справжнє питання?

 

Але правда і те, що це питання в не менш гострій формі виникло б навіть за умови, якбипрезидентом США вперше була б обрана жінка.

 

Ну, і на останок. Є у нас такий собі комплекс, що народ у нас тупуватий, що обираємо когопопало, включно з двічі судимими аферистами без ідеології та інших брехунів.

 

Тепер знаємо, що принаймні нічим в цьому плані не гірші за інших.

 

Джерело

  • Закон про мобілізацію поганий і запізнілий

    Нині ми отримали не просто поганий, а ще й запізнілий закон, який не посилить мобілізацію нових захисників, але цілком може послабити мотивацію тих, хто захищає країну вже не перший рік. >>

  • Мобілізація: чотири болючих питання

    Відповідати за мобілізацію мають вмотивовані та компетентні люди. Міноборони та ТЦК нічого не роблять, чекають на добровольців та тих, кого інколи хапають у бусік. >>

  • «Руський мір» інспірує в США неомаккартизм

    На берегах Потомаку не повинні забувати, як після другої світової війни Білому дому довелося долати поширення комуністичної ідеології колишнього СРСР створенням сумнозвісної комісії сенатора-республіканця ( ! ) Джорджа Маккарті із розслідування антиамериканської діяльності. >>

  • Чому Ізраїлю на відміну від України вдається тримати увагу світу

    Позитивні лицеміри бідкаються через чергову надану США високотехнологічну допомогу Ізраїлю - і традиційно не бачать причин чому ж Ізраїлю на відміну від України вдається тримати увагу найпотужнішої держави світу. >>