Уперше в історії більшість населення Землі отримала доступ до Інтернету

17:05, 07.12.2018
Уперше в історії більшість населення Землі отримала доступ до Інтернету

У розвинених країнах світу частка жителів, які користуються інтернетом, зросла до 80,9% (в 2005 році було 51,3%), в країнах, що розвиваються - до 45,3% (було 7,7%) (ілюстративне фото)

Уперше в історії більшість жителів Землі отримали доступ до інтернету.
 
Про це в п'ятницю, 7 грудня, повідомляє Міжнародний союз електрозв'язку (ITU).
 
За підрахунками спеціалізованої установи ООН в сфері інформаційно-комунікаційних технологій, до кінця 2018 року різними онлайн-послугами користуватимуться 3,9 мільярдів осіб або 51,2% населення планети.
 
"Це важливий крок на шляху до більш широкого, глобального інформаційного суспільства. Однак занадто багато людей по всьому світу все ще чекають можливості використовувати переваги цифрової економіки. Ми повинні заохочувати збільшення інвестицій з боку держав і приватного сектора, а також підтримувати розвиток технологій і інновацій, щоб цифрова революція нікого не залишила оффлайн", - зазначив генеральний секретар ITU Хоулін Чжао.
 
За даними Союзу, за останні 13 років частка жителів, які мають доступ до Мережі, найбільше зросла в країнах Африки, де вона збільшилася більш ніж в десять разів - з 2,1% в 2005 році до 24,4%. Однак саме в Африці поширення інтернету поки перебуває на найнижчому рівні - навіть в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні з його величезним населенням доступ до інтернету мають вже 47% жителів.
 
У цілому в розвинених країнах світу частка жителів, які користуються інтернетом, зросла до 80,9% (в 2005 році було 51,3%), в країнах, що розвиваються - до 45,3% (було 7,7%).
 
У країнах СНД середній рівень проникнення інтернету досяг позначки 71,3%, в країнах Європи - 79,6%.
 
Також в звіті ITU вказується, що 96% населення Землі зараз живе в зоні дії мобільного стільникового зв'язку, а кількість працюючих сім-карт вже перевищила чисельність населення планети.
 
Водночас кількість користувачів стаціонарних телефонів продовжує знижуватися: в 2018 році, за прогнозом ITU, їх стане менше на 12,4% (залишиться всього 942 млн).
 
Як повідомляла "УМ", компанія Ілона Маска SpaceX запустила на орбіту рекордні 64 супутники.