У Черкасах вручили ключі від квартир сиротам Даниїлу Семченку та Сергію Матюшкіну-Матюшину
У Черкасах власниками житла стали двоє черкаських сиріт — Даниїл Семченко та Сергій Матюшкін-Матюшин, яким по 22 роки. >>
"Реконструкторів-прикордонників зразка 41 року в Україні дуже мало. На нашій вчорашній події він був лише один", - пишуть організатори (фото: Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура" / Facebook)
На Черкащині, вперше в історії після закінчення Другої світової війни, відбулася військова реконструкція Легедзинського бою 1941 року. Подивитися цей бій і згадати історію рідного краю прийшли чимало тамтешніх жителів та туристів.
Про це повідомляють у Державному історико-культурному заповіднику "Трипільська культура", який і виступив ініціатором реконструкції.
Реконструктори майстерно відтворили той героїчний бій, у якому брали участь прикордонники зі службовими собаками, і який був одним з низки боїв, що точилися в районі села Легедзине Тальнівського району три дні поспіль –30, 31 липня і 1 серпня 1941 року.
Тоді війська в районі Умані стримували наступ німців на Дніпропетровськ-Кіровоград. Бої точилися як на північних підступах до села, так і в самому селі. В тих боях загинуло біля 250 бійців, серед яких багато прикордонників.
У історико-культурному заповіднику розповідають, що братська могила загиблих у Легедзиному бійців знаходиться в центрі села, а пам'ятний знак прикордонникам та їхнім службовим собакам було встановлено у 2003 році на місці одного з курганів скіфського могильника.
У Державному історико-культурному заповіднику "Трипільська культура" дякують за організацію реконструкції, яка допомагає згадати і зберегти історію, керівнику реконструкції Олександру Назарову, заввідділом охорони культурної спадщини заповідника, а також військовим реконструкторам з Одеси, Запоріжжя, Кропивницького, Черкащини, Київщини. Окрема подяка, кажуть, за допомогу керівництву Тальнівської РДА, райради, управління АПК та агрофірмі "Легедзине".
«Коли дивишся і коли береш участь в постановці, то ставлення до ситуації 1941 року загострюється, і розуміння війни стає глибшим. Сльози на очах виступають. Це хороший наочний урок історії, яку не можна забувати», – такий відгук на реконструкцію Легедзинського бою розмістила у соціальних мережах користувачка Анастасія Кучер.
Як повідомляла "УМ", біля історичного музею в Києві реконструктори влаштували фестиваль "Цивілізація".
У Черкасах власниками житла стали двоє черкаських сиріт — Даниїл Семченко та Сергій Матюшкін-Матюшин, яким по 22 роки. >>
У ніч на неділю 17 лютого в Одесі спалили машину історика, краєзнавця і громадського діяча Олександра Бабича. >>
Правоохоронці Черкащини протягом доби після злочину затримали підозрюваного у вбивстві сестри відомого українського письменника Михайла Слабошпицького - Валентини, яка працювала продавчинею у селі Мар’янівці Шполянського району. >>
На хабарі погорів слідчий обласного управління поліції. >>
Черкаські правоохоронці затримали чоловіка, який підозрюється в розбещенні 12-річної дівчинки, жительки Черкас, та розбійному нападі на неї >>
Зима ще не закінчилася, а черкаські дороги, відремонтовані минулого року, знову в ямах. >>