Киян попередили про можливість підтоплень

11:34, 07.03.2018

Державне агентство водних ресурсів закликає владу Києва підготуватися до можливої ​​повені - у найбільшій зоні ризику Русанівські сади, Осокорки і Корчувате. Про це заявила глава відомства Ірина Овчаренко, пише "Сегодня".
 
"На сьогоднішній день рівень снігового покриву в районі столиці становить 31 сантиметр. Це перевищує на 150% існуючу норму води, яка є в снігу. І коли все почне танути, є велика небезпека підтоплень, адже грунт промерз незначно, і вода буде попадати в притоки Дніпра і накопичуватися в Київському і Канівському водосховищах", - розповіла вона.
 
За словами Овчаренко, експерти визначили найбільш ризикові зони.
 
"Ми визначили три ризикові локації в місті, які може підтопити під час повені в столиці. Це Русанівські сади, Осокорки і Корчувате. Зараз розробляємо спецрежим роботи гідроелектростанцій, які будуть пропускати планово через себе всю воду, щоб уникнути великих підтоплень. Можливо, нам доведеться локально відкривати шлюзи і випускати на заплаву воду, але це не принесе шкоди міській інфраструктурі і населеним пунктам, які розташовані поруч з містом", - зазначила Овчаренко.
 
За її словами, пік паводку на Дніпрі в районі Києва очікується 15 квітня.
 
У КМДА заявляють, що тримають ситуацію з повінню під контролем.
 
"Перш за все ми маємо каскад гідроелектростанцій, які регулюють рівень води в Дніпрі. Тому, якщо буде підтоплення і перевищення рівня грунтових вод, автоматично буде збільшене скидання води на ГЕС, які розташовані нижче від Києва. У нас є гідрологічний пост, який веде постійний контроль за рівнем води в Дніпрі. І наразі він на рівні норми", - розповів начальник ГУ з НС КМДА Роман Ткачук.
 
Чиновник також повідомила, що влада готова навіть до евакуації населення.
 
"Якщо буде загроза підтоплення територій, ми проведемо оповіщення населення. Це перш за все стосується приватного сектора, наприклад, регулярно підтоплює вулицю Тепловозну, село Жуляни. Ми знаємо всі місця, які може підтопити під час паводку. Рятувальники готові оперативно поставити там насоси на перекачування води і за необхідності провести евакуацію населення", - зазначив Ткачук.
 
У міськслужби приділять увагу чищенню зливостоків у місті.
 
"У Київавтодору є спецбригади, які займаються чисткою зливостоків, і ця робота буде виконана", - упевнений Ткачук.