На Крим транслюватимуть телерадіомовлення з веж у Чонгарі і Чаплинці

15:22, 16.12.2017
На Крим транслюватимуть телерадіомовлення з веж у Чонгарі і Чаплинці

Висоту вежі у Чаплинці збільшать з 92 до 133 метрів.

Українське мовлення на територію анексованого Росією Криму буде здійснюватися з двох веж – у Чонгарі і Чаплинці вже у 2018 році.

 

Про це повідомив член Нацради України з телерадіомовлення Сергій Костинский у Facebook.

 

«Сигнал з Чаплинської вежі охопить Чаплинський, Каланчацький райони Херсонської області і Красноперекопський район АР Крим», – повідомив пан Костинський.

 

За його словами, протягом першої половини 2018 року планується збільшити висоту української вежі в Чаплинці Херсонської області з 92 до 133 метрів. Також на цій вежі встановлять потужніші передавачі, що дасть змогу збільшити зону охоплення телерадіосигналом українських каналів, з врахуванням цифрової мережі, до 70 км.

 

"Ми зосереджуємо свої сили на модернізації Чаплинської вежі. Її модернізацію забезпечує Концерн РРТ", - розповів член Нацради.

 

Пан Костинский також повідомив про плани «створити додатковий цифровий мультиплекс з метою організації потужного мовлення у напрямку Армянська і Красноперекопська перших 5 українських телеканалів».

 

Окрім того, за його словами, державні органи України планують організувати аналогове мовлення двох українських телеканалів і до 7 українських радіостанцій на анексований півострів.

 

Як повідомляла «УМ», у січні 2017 року на Херсонщині неподалік контрольного пункту в'їзду-виїзду "Чонгар" біля адмінмежі з Кримом завершили будівництво 150-метрової телекомунікаційної вежі, офіційно розпочате тут на початку грудня 2016 року. З цієї вежі наразі транслюються програми українського радіо і телебачення на південні райони Херсонщини та анексований Росією Крим.

 

17 серпня з Чонгарської телерадіовежі в Херсонській області почалася трансляція цифрового телебачення на територію анексованого Криму.

 

На територію Північного Криму транслюються п'ять українських телеканалів – «UA: Крим», «5 канал», «Прямий канал» ( «Тоніс»), ICTV, «Чорноморська телерадіокомпанія».