Клімкін не бачить загроз для російської мови в Україні

19:39, 11.12.2017
Клімкін не бачить загроз для російської мови в Україні

Павло Клімкін виступає за толерантну дискусію з російською меншиною.

Російські мові нічого не загрожує в Україні наразі. Але міжнародній спільноті давно час розібратися в складній мовній ситуації, яка виникла в Україні за століття російського панування.

 

Про це написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у колонці на "Європейській правді" в понеділок.

 

"Хочу заспокоїти усіх стривожених: російській мові в Україні нічого не загрожує. Вона, як і за часів СРСР, масово звучить на вулицях великих міст, вона широко присутня на українському телебаченні, вона й досі домінує в друкованих ЗМІ", - написав пан Клімкін.

 

Міністр МЗС зауважив, що засторога Венеціанської комісії щодо можливого дискримінування російської мови в українській освіті порівняно з мовами ЄС може здатися формально вмотивованою.

 

"Але це тільки ще раз підтверджує, що міжнародній спільноті давно час розібратися в складній мовній ситуації, яка виникла в Україні за століття російського панування. Перш за все слід з’ясувати, яким є реальний статус і реальна роль російської мови в нашій країні", - вважає міністр.

 

Павло Клімкін констатував, що після виходу України з СРСР вона з домінантної імперської мови в один день формально перетворилася на мову російської національної меншини, але насправді російська мова вийшла далеко за межі етнічної самоідентифікації і великою мірою витіснила українську в багатьох сферах нашого суспільства взагалі.

 

Міністр підкреслив, що ми не піддаємо сумніву необхідність забезпечити мовно-освітні права російської меншини, але тільки якщо це стосується її національної ідентифікації і виключно в місцях її компактного проживання.

 

 "Безперечно, нам потрібно вести конструктивний діалог з нашою російською меншиною, інакше замість нас цей діалог вестиме Москва. Безперечно, нам потрібна виважена й толерантна дискусія і з усіма російськомовними співвітчизниками, а також і в українському суспільстві загалом. Переконаний, разом ми знайдемо шлях, щоб гарантувати права наших етнічних росіян, дійти згоди з іншими російськомовними та забезпечити повноцінне функціонування державної мови як потужного чинника формування єдиної української політичної нації", - резюмував Клімкін.