Рада прийняла за основу скандальний законопроект №7206 «Купуй українське»

21:34, 07.12.2017

Верховна Рада прийняла за основу скандально відомий законопроект №7206, також відомий як "Купуй українське, плати українцям".

 

Рішення підтримав 241 народний депутат у четвер ввечері.

 

"Цей закон дозволить скоротити імпорт до 25%, що призведе до збільшення темпів економічного розвитку. З цією метою ми пропонуємо зміни в закон про тендерні закупівлі, щоб поставити їх на службу закону України", - заявив співавтор законопроекту Віктор Галасюк.

 

За його словами, щорічно через систему держзакупівель в країні за гроші платників податків на суму понад 100 млрд грн закуповується імпортна продукція, яка може вироблятися в Україні.

 

Хоча, за підрахунками МЕРТ, іноземних компаній серед учасників і переможців в державних закупівлях - не більше 1%, тоді як імпортні товари в загальному обсязі держзакупівель становлять 27%. Вони пропонують виділити категорії товарів, робіт або послуг, закупівлі яких будуть здійснюватися виключно за ціновим критерієм.

 

Зокрема, законопроектом пропонується надавати під час держзакупівель преференції українським підприємствам, навіть якщо їхні послуги будуть коштувати дорожче на 43%.

 

Глава парламентського комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук у своєму виступі зазначив, що при доопрацюванні проекту до другого читання потрібно буде врахувати зауваження науково-експертного управління Ради, щоб «закон надавав перевагу вітчизняним виробникам, але не призводив до підвищення цін на тендерах по держзакупівлях».

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі виступило проти прийняття цього документа, назвавши його "мегакорупційним".

 

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов вже зазначив у Facebook, що законопроект "Купуй українське, плати українцям" порушує Угоду про асоціацію з ЄС.

 

За його словами, ЄС вже направив офіційний лист, що це порушення Угоди про асоціацію. Пан Нефьодов також додав, що проект несе великі корупційні ризики і накладає додаткові витрати на бюджет.