Порошенко дякує силовикам за викриття «гоп-компанії» з Москви

14:15, 06.12.2017

Президент Петро Порошенко заявляє, що влада поважає право громадян на мирний протест, але даватиме рішучу відсіч усім спробам дестабілізувати ситуацію в Україні.

 

Про це Порошенко сказав під час урочистостей з нагоди Дня ЗСУ на Львівщині у середу.

 

"Армія не для того тримає фронт, щоби ворог орудував у глибокому тилу. Ми даємо подібним справам відсіч. І я відчуваю підтримку суспільства", - сказав Порошенко.

 

Глава держави додав, що оскільки українська армія успішно тримають оборону на сході країни, то Москва робить ставку на, те щоб "бити в спину, підривати зсередини, дестабілізувати ситуацію у країні".  

 

"У Москві не шкодують сил. І грошей у них кури не клюють. І прізвища тут ні до чого. Думав, що мене важко чимось здивувати. Але те, що вчора побачила і почула вся країна, приголомшило і шокувало всіх", - сказав Порошенко, натякаючи на оприлюднені розмови оточення Саакашвілі з оточенням втікача-младоолігарха Курченка щодо фінансування протестних акцій «Руху нових сил».

 

Президент подякував СБУ та ГПУ за професійну роботу "з захисту національних інтересів та державності".

 

"Що радує, що український народ – ще до наших силовиків – профінансовану з Москви гоп-компанію розкусив ще раніше, і тому проігнорував той табір під Верховною Радою. Президент і уряд поважають право людей на мирний протест. Це надзвичайно важливо, щоб це право людей було захищене. І ми демонстрували протягом останніх тижнів, хоча організатори насправді жадали крові, всілякою силою провокували силовиків. І дуже важливо, що вони не піддалися на провокації", - додав Порошенко.

 

За його словами, на терплячість силовиків організатори акцій навіть скаржилися до РФ, «як випливає з перехоплених розмов з Москвою».

 

Як повідомляла "УМ", у вівторок вранці співробітники прокуратури і СБУ затримали Михеїла Саакашвілі у його будинку в центрі Києва на вулиці Костельній.

 

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі отримав півмільйона доларів від українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка. За його словами, на отриманні від Курченка гроші фінансувалися акції протесту, організовані Саакашвілі та його партією.

 

Також генпрокурор оприлюднив аудіозапис розмови між одним з соратників Саакашвілі Сверіоном Дангадзе та "представником олігарха-втікача Сергія Курченко".

 

Пізніше прихильники Саакашвілі відбили свого лідера у силовиків, заблокувавши мікроавтобус СБУ із затриманим, і звільнили його, розбивши скло в авто.