Андрухович не братиме участі у Днях російської культури в Німеччині

19:49, 14.11.2017
Андрухович не братиме участі у Днях російської культури в Німеччині

Юрій Андрухович не дав російським пропагандистам себе обманути.

Український письменник Юрій Андрухович спростував свою участь у заході «Дні російської культури» після появи відповідних афіш у німецькому місті Фрайбург.

 

Про це повідомляє "Українська правда. Життя" у вівторок.

 

"Коли дізнався, що це позиціонується як дні російської культури, я написав організаторам, що мене там не буде. Вони дізналися про мою позицію з формулюванням, що я не можу виступати під ідентифікаційним значком "російська культура". Для мене це неприйнятно", – розповів Андрухович виданню.

 

Показово, що організатори Днів російської культури у Центрі Цвєтаєвої у Фрайбурзі запросили Юрія Андруховича взяти участь у заході, присвяченому 100-річчю жовтневої революції.

 

Письменник сказав, що така пропозиція – не для нього й отримав відповідь, що під час події не йтиметься про оспівування революції, а про критичний погляд на неї – про критику комунізму, більшовизму, сталінізму.

 

Крім того, у програмі запланований виступ швейцарського театру, який виконує п'єсу Андруховича "Екстреміст" про події Майдану.

 

"Я вирішив, ну гаразд – це така можливість виступити як автор разом із театральною трупою. Крім того, вони мені запропонували окремий авторський вечір. Тож я дав згоду. Але коли знайомі надіслали мені плакат, я побачив, що акцент події поставлений у проросійський бік", – пояснив Андрухович.

 

 

Організатори замовчали інформацію про те, що подію у Фрайбурзі мають відвідати офіційні представники від Росії, а також буде відкриття "Русского дома".

 

Відтак, у понеділок, 13 листопада, Андрухович сконтактував із організаторами і відмовився від участі.

 

Нагадаємо, раніше виступати разом із російськими музикантами у Празі відмовився гурт ONUKA.