Луценко не хоче саджати Саакашвілі у грузинську тюрму

14:31, 08.02.2018
Луценко не хоче саджати Саакашвілі у грузинську тюрму

Юрій Луценко неодноразово потрапляє у скандали на початку 2018 року. (Фото ТСН)

Генпрокурор Юрій Луценко не хотів би відправляти колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі до в’язниці на запит офіційного Тбілісі.

 

Про це він заявив в інтерв'ю ТСН, оприлюдненому у четвер.

 

На запитання, чи хотів би він, щоб Саакашвілі залишив Україну, Луценко відповів: "Я вважаю, що він має відповісти. Якщо буде доведено, за те, що він зробив Україні у рамках справи Саакашвілі-Курченко. Я вам чесно сказав, я б дуже не хотів відправляти його в грузинську в’язницю".

 

За словами Луценка у Саакашвілі буде кілька варіантів, якщо він не отримає політичного притулку в Україні.

 

"Якщо суд визнає, що він не має права на політичний притулок в Україні, виникне декілька можливостей для нього. Перша – добровільне повернення в будь-яку з обраних ним країн, наприклад, в Нідерланди, де проживає його сім’я. Наскільки мені відомо у Нідерландах підтвердили готовність прийняти його по процедурі возз’єднання сімей (Family Union)", - сказав Генпрокурор. 

 

За його словами, другою можливістю є «добровільна або примусова депортація в одну з обраних ним країн, або в країну, з якої він нелегально перетнув український кордон – тобто Польща». А також екстрадиція на вимогу генеральної прокуратури Грузії.

 

Водночас Луценко додав, що для нього було б найважчим останнє рішення.

 

"Бо екстрадиція Саакашвілі в Грузію стовідсотково означає його ув’язнення", - сказав керівник ГПУ.

 

Як повідомляла «УМ», 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною відмову Державної міграційної служби надати статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту, екс-президентові Грузії Міхеілу Саакашвілі.