«Слава Україні! - Героям слава!»: Гройсман запропонував змінити військове вітання

09:33, 07.02.2018
«Слава Україні! - Героям слава!»: Гройсман запропонував змінити військове вітання

Депутати можуть осучаснити військові вітання для армійців

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подав до Верховної Ради законопроект про зміни до статті 84 військового статуту внутрішньої служби ЗСУ, відповідно до яких пропонується змінити військове вітання "Бажаю здоров’я!" на "Слава Україні!" з відгуком "Героям слава!".

Про це повідомляє Верховна Рада.

"Метою проекту Закону є удосконалення законодавства України з питань проходження військової служби у Збройних Силах України ... з метою упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, урегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків головних сержантів та головних старшин підрозділів військових частин Збройних Сил України, легітимізації на рівні Збройних Сил України традиційного вітання "Слава Україні! – Героям слава!", - ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

У ньому визначається порядок звертань "Слава Україні!-Героям слава!".

"На вітання начальника або старшого за військовим званням "Слава Україні" всі військовослужбовці, які перебувають у строю або поза строєм, відповідають: "Героям слава". Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, на його слова “Слава Україні” військовослужбовці відповідають: "Героям слава", - ідеться в документі.

Також законопроектом пропонується врегулювати чи уточнити назви посад у відповідних нормативних документах. Також визначено порядок звертання між військовими різних звань та посад, і, наприклад, із цивільними особами.

Наприклад, статтю 53 військового статуту пропонують доповнити частиною такого змісту: "Під час звертання до Міністра оборони України та його заступників, які є цивільними особами, військовослужбовець називає їх посаду, додаючи перед назвою посади слово " товаришу".