Льовочкін зацікавив НАБУ через нерухомість під Києвом і у Франції

18:59, 04.12.2017
Льовочкін зацікавив НАБУ через нерухомість під Києвом і у Франції

Сергію Льовочкіну закидають незаконне збагачення.

Національне антикорупційне бюро перевірити законність придбання заступником голови фракції "Опозиційний блок" Сергієм Льовочкіним 11 га землі під Києвом та будинку у Франції.

 

Про це повідомляє "Слово і діло" у понеділок.

 

За інформацією видання, детектив НАБУ подав клопотання до суду с проханням надати доступ до низки договорів про купівлю землі Льовочкіним в Обухові та Обухівському районі Київської області загальною площею понад 11 га, оскільки вважає, що її придбання не відповідає доходам депутата.

 

Як зазначається, в цьому клопотанні є також інформація про те, що народний депутат  вказав у своїй декларації придбання будинку площею 1 056 кв. м у Франції, в муніципалітеті Сен-Жан-Кап-Ферра за більш ніж 40 мільйонів євро. В законності його придбання НАБУ теж сумнівається.

 

Зокрема, детектив попросив надати доступ до договорів про купівлю землі з метою підтвердження або спростування можливих фактів незаконного збагачення внаслідок придбання у власність вищевказаної нерухомості.

 

Зазначимо, що в декларації Льовочкіна за 2016 рік дійсно вказаний будинок на 1056 квадратів і земельна ділянка площею 9 387 кв. м, розташовані у Франції. Обидва об'єкти придбані 16 липня 2012 року. Ціна і точне місце розташування не вказуються.

 

Крім того, у документі записані 3 земельні ділянки на 2700, 862 і 700 кв. м, а також будинок на 862 квадрати в Козині Обухівського району. Вартість цієї нерухомості теж не вказана.

 

У свою чергу, народний депутат від "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін спростовує наявність у нього і членів його сім'ї землі в Київській області.

 

Як повідомляє прес-служба народного депутата, «все майно, яке належить і використовується Сергієм Льовочкіним, в тому числі на території України і Французької республіки, придбано відповідно до вимоги закону і відображено в його декларації, опублікованій на сайті НАЗК».

 

У Льовочкіна назвали оприлюднення такої інформації "негативною інформаційною кампанію", яку пов'язали з його політичною діяльністю.

 

Зазначимо, що  МВС розслідує кримінальне провадження щодо Сергія Льовочкіна. За даними МВС, під час розслідування встановлено, що Льовочкін та Дмитро Фірташ, яким підконтрольне GDF MEDIA LIMITED, у 2015 році здійснили перерахування 100 мільйонів доларів на користь ВАТ "Перший канал" (Російська Федерація) в якості оплати за удаваний правочин з придбання 29 відсотків акцій ПрАТ "Телеканал Інтер".

 

Під час розслідування також отримана інформація про те, що Льовочкін через підконтрольні йому офшорні компанії легалізував частину здобутих злочинним способом коштів шляхом придбання численних об’єктів нерухомості у різних країнах світу.