США і Росія домовлялися про зняття санкцій після перемоги Трампа

09:41, 02.12.2017
США і Росія домовлялися про зняття санкцій після перемоги Трампа

Колишній радник Трампа Майкл Флінн перебуває під слідством після таємних перемовин з Кремлем.

США і Росія вели переговори про зняття санкцій проти Москви після перемоги на президентських виборах Дональда Трампа.

 

Про це повідомляє Reuters з посиланням на неопубліковані документи в ніч на суботу.

 

Планувалось, що у випадку перемоги Трампа тодішній радник адміністрації з нацбезпеки Майкл Флінн мав підтримати проект будівництва АЕС на Близькому Сході.

 

Reuters з посиланням на електронне листування, яке опинилося в розпорядженні агентства, пише, що у рамках співпраці двох країн на Близькому Сході передбачалася участь в проекті російської компанії ВАТ ОМЗ ( "Об'єднані машинобудівні заводи"), яка перебуває під санкціями. Вона повинна була поставляти ядерне обладнання, на виробництві якого спеціалізується.

 

З листа Алекса Копсона, котрий керує агентством ACU Strategic Partners (спеціалізується на консультаціях у сфері атомної енергетики), який він написав своїм бізнес-партнерам 16 листопада 2016 року, Reuters дізналося, що США планували допомогти українській компанії "Турбоатом" отримати контракт на 45 млн доларів на виробництво турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.

 

Планувалось, що в обмін на це Україна мала пом'якшити свою позицію щодо зняття антиросійських санкцій. Копсон від коментарів агентству відмовився.

 

Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії заявляв про плани полегшити санкції для РФ в обмін на співпрацю у боротьбі з тероризмом. Але після перемоги на виборах він підписав закон про введення нових санкцій проти Росії.

 

Нагадаємо, Майкл Флінн визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР і готовий свідчити проти президента. Спеціальний радник Роберт Мюллер, який розслідує втручання РФ у президентські вибори у США, висунув Флінну обвинувачення у брехні ФБР щодо його спілкування з російським послом Сергієм Кисляком.

 

Як повідомляє Washington Examiner із посиланням на документи Міністерства юстиції, колишньому раднику президента США з нацбезпеки Майклу Флінну може загрожувати 6 місяців ув'язнення та штраф за те, що він збрехав ФБР.

 

За інформацією видання, прокурори чекають до шести місяців в'язниці для Флінна і штраф від $500 до $9,5 тисяч.