Президент «Антонова» за рік на відрядження отримав 1 млн 400 тис добових

15:29, 11.08.2017
Президент «Антонова» за рік на відрядження отримав 1 млн 400 тис добових

Олександр Коцюба став керівником "Антонова" у червні 2016 року (фото Рroman.com.ua)

Президент державного підприємства "Антонов" Олександр Коцюба за 2016 рік отримав 1 мільйон 408 тисяч добових на відрядження. Ця сума перевищує всю його зарплату протягом минулого року, хоча за проїзд та проживання держпідприємство платило окремо.

Про це інформує видання "Схеми".

"Олександр Коцюба у 2016 році задекларував 1 мільйон 408 тисяч 293 гривень як дохід від перерахування добових", - відзначають автори розслідування, посилаючись на дані декларації.

Головний авіабудівник у 2016 році провів за кордоном близько ста днів. Таким чином, він отримував від державного заводу близько 14 тисяч гривень (500 доларів) на добу у відрядженні.

"У цю суму не входять витрати на перельоти та на готелі, які покривались окремо", - зазначають журналісти.

У відповіді на інформаційний запит Олександр Коцюба зазначив, що попри те, що норми добових, затверджені Кабміном, складають 50–70 євро, він отримував надбавки до добових витрат на відрядження за рахунок чистого прибутку підприємства, що передбачено колективним договором. Так і сформувалася значна сума.Під час особистого спілкування із журналістами Олександр Коцюба зазначив, що витрачав кошти "на виконання функцій і повноважень керівника", але відмовився пояснювати, чим зумовлена саме така сума з бюджету державного підприємства.

"Таким чином, сума, отримана керівником «Антонова» протягом року як добові, більша за його річну зарплату, яка склала 1 мільйон 133 тисячі гривень", - резюмує видання "Схеми".