Суд у Дніпрі заборонив «Союз радянських офіцерів» за піднятий біля мерії прапор РФ

09:42, 16.06.2017
Суд у Дніпрі заборонив «Союз радянських офіцерів» за піднятий біля мерії прапор РФ

Прихильники "Союзу радянських офіцерів" вішали "триколор" у Дніпрі у 2014 році (Depo.ua)

У Дніпрі Окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону громадської організації «Союз радянських офіцерів», що посягалася на державний сувернітет України.

Відповідно до ухвали, суд виніс рішення, дослідивши матеріали і вислухавши покази свідків щодо подій березня 2014 року, інформує "Радіо свобода".

У березні 2014 року це громадське об'єднання "вчиняло дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, закликало сусідню державу до порушення суверенітету і територіальної цілісності України", розповіла на суді громадська активістка Людмила Кострюкова.

"Вони продовжували свою протиправну діяльність навіть у травні 2017 року, коли 9 травня біля пам'ятника Генералу Пушкіну погрожували жінкам з українською символікою розправою шляхом насильницьких дій", – заявила жінка-свідок.

Як зазначив у суді інший свідок Андрій Куліш, він неодноразово разом із іншими громадськими активістами спостерігав за заходами "Союзу радянських офіцерів" і заявами, зробленими на їхніх зібраннях. За його словами, у березні 2014 року на мітингах члени організації заявляли, що "чекають на "русскую освободітєльную армію".

Відповідачі – представники "Союзу радянських офіцерів" – у четвер в суд не з’явились.

У телефонному коментарі керівник ГО "Союз радянських офіцерів" Віктор Марченко заявив, що вважає звинувачення проти організації необґрунтованими.

Він не заперечує, що навесні 2014 року піднімав російський триколор біля мерії, але винятково "на знак дружби України й Росії": мовляв, опоненти в цей час також використовували неукраїнську символіку – стяги Євросоюзу.

Позов до суду щодо заборони діяльності організації зареєстрований ще в червні 2014 року.

Поряд із цим, 1 та 9 травня 2017 року в Дніпрі відбулись мітинги, ініційовані організацією «Союз радянських офіцерів». Вони тривали із червоними прапорами та «георгіївськими» стрічками. А під час мітингів 9 травня сталися сутички між "тітушками" та проукраїнськими активістами.