Святослав Літинський через суд зобов'язав перекласти українською сайт «Модна каста»

19:44, 01.02.2018
Святослав Літинський через суд зобов'язав перекласти українською сайт «Модна каста»

"Модна каста" 6 років ігнорувала звернення про переклад сайту українською

Активіст зі Львова Святослав Літинський у Франківському районному суді домігся, щоб власники популярного інтернет-магазину «Модна каста» зробили україномовну версію сайту, де продають товари.

Про це повідомляє Zaxid.net.

«Ми намагались достукатись до цього магазину шість років. Перше звернення до них відправили ще у 2012-му, і з цього часу постійно отримували лише «відмовки» та обіцянки от-от запустити україномовну версію сайту. Мені, як користувачеві і, ймовірно, майбутньому покупцеві онлайн-ресурсу незручно користуватись іноземною мовою на сайті, тим більше, що це мова країни-окупанта», – каже Святослав Літинський.

За словами Літинського, він подав до надсилав до «Модної касти» сотні звернень з проханням перекласти сайт українською, однак протягом кількох років сайт так і не переклали.

«Що цікаво, компанія вирішила проігнорувати мій письмовий запит на інформацію українською мовою. Щиро подивований, адже цей спосіб комунікації ще ніхто не відміняв. А «Модна каста» у суді доводила, що мій запит «є нераціональним, бо поданий письмово на адресу магазину», тому його неварто брати до уваги. Більше того, цей ресурс вважає, що це моє порушення як споживача, якщо я не звернувся зі скаргою онлайн», – зазначив Літинський.

Зараз «Модна каста» має право оскаржити рішення Франківського районного суду в апеляційному порядку.
Активіст Святослав Літинський вже багато років бореться за українізацію. Зокрема, він отримав перший в Україні паспорт без російської мови. Окрім цього, через суд Літинський домігся від ПриватБанку надавати виписки та чеки українською мовою.